Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tönkre teheti a potmétert, ha...

Tönkre teheti a potmétert, ha fordított polaritással kötöm be?

Figyelt kérdés

Egy ablaktörlő motort szeretnék szabályozni potméterrel, ehhez a következő potmétert vettem meg:

[link]


Ezen kívül beépítettem egy forgásirány váltó kapcsolót. Először úgy tűnt, hogy jól működik, váltotta a forgásirányt és lehetett is szabályozni a fordulatot. Aztán hosszabb járatnál elkezdett melegedni a potméter és elköszönt.



jún. 14. 09:44
1 2 3
 21/26 Szirty ***** válasza:

"A diódán jelölve van az idiótáknak pont emiatt a polaritás."


Szerintem nem csak az idiótáknak, hanem mindenkinek, akit érdekel melyik a katód (hogy ne kelljen méricskélni...)

jún. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Szerintem fotózzátok le, és küldjétek el egymásnak. :)
jún. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, egy leden sincs jelölve, mégis tudom a lábak hosszúságából. Mondjuk abba bele is lehet látni.
jún. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
#23 a LED-en a lábak hossza a jelölés - tehát VAN jelölés...
jún. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Szirty ***** válasza:

"Hát nem tudom, egy leden sincs jelölve"


A 3mm-es és 5mm-es hengeres LED-en a tok alján lévő perem lapolása a jelölés:

[link]

jún. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

A kínai göncök 2 dologról híresek, már aki találkozott velük.

A hűtésük mindig kevés..

Pl. autó szivargyújtó USB 5V adapter: olyan kicsi (aranyos), hogy eltünik kb, szivargyújtóban, így már nem hűlt eléggé és elolvadt a külsű műa. burkolat. Azért életben maradt, kapott + hűtőt.

És még sok helyen kellett + hűtőbordát, valamit rátenni..

A megadott áramterhelhetőségükhöz mindig gondolj szorzót, ami mindig 1 alatt van!

jún. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!