Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Két túlfeszültség védőt lehet...

Két túlfeszültség védőt lehet egymásba csatlakoztatni?

Figyelt kérdés

Van egy ilyenem a konnektorba dugva: [link] és egy ilyen elosztót szeretnék ebbe beledugni ami szinté túlfeszültség védős: [link]


Ez így biztonságos vagy lehet belőle baj?



jún. 13. 10:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"hogy párhuzamosan kötött túláramvédelmek vannak."


Csak én nem találkoztam vele az utóbbi 20 évben. Pedig feleltem kisfeszültségért, 600V-os IT-Hálózatért, 10kV-s távkapcsolású rendszerért, söt, volt egy olyan szinkronmotoros rendszerünk, ami hiba esetén begyújtotta az összes igct-t a fázisok és nulla közt (fireing through), mert mondjuk a rövidzár, meg amiket még hazavág, olcsóbb, mint egy pár megawattos szinkronmotor.

De párhuzamos áramvédelmet még nem láttam, csak hallottam az iskolában, hogy "tilos".

jún. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Szirty ***** válasza:
59%

"Azt hittem, már kezdesz normális lenni"


A második válaszod máris személyeskedés...


Szóval szerintem azért nem mindegy hogy egyszerre szólalnak meg, mert ha az egyik csütörtökön, a másik kedden az nem egyenértékű azzal mint ha a kettő helyett egy kétszer akkora védelem lenne.

Ezért írtam hogy az 1+1=2 matek az itt nem hiszem hogy megfelelő.

jún. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Nekem lenne még egy ehez kapcsolódó kérdésem. Ha hosszabbítókat amik túlfeszültségvédősek dugok egymásba az csinálhat bármi gubancot? Mármint nem a védelem miatt hanem mivel kb egy árban van az ugyan akkora sima hosszabbítókkal.


[link]


Ebből van itthon néhány már, de lehet belőlük több dugósat is kapni.

jún. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ugyan akkora? Ugyan mekkora?
jún. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ugyanakkor = egyforma kábelhossz és aljzatszám
jún. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Csak én nem találkoztam vele az utóbbi 20 évben."

Ne veszítsd el a szakmai lelkesedést.

jún. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Tehát az eddigi válaszokból úgy értem, hogy bajt nem okoz, csak éppen értelme nincsen?
jún. 14. 10:45
 18/20 anonim ***** válasza:
40%

Bajt nem okoz, hogy emnnyi az értelme, arról nincs konszenzus.


A redundanciáról még nem beszéltünk, ez talán még lehet egy szempont.

Ha az egyik nem szólalna meg mondjuk egy gyártási hiba miatt, még mindig ott a másik.

Tehát nagyobb biztonságot ad.

jún. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
18: vagy nem...
jún. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nyilván semmi sem 100%.
jún. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!