Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan működik a túlfeszültség...

Hogyan működik a túlfeszültségvédelemmel fali dugaszolóaljzatba csatlakoztatható áramelosztó?

Figyelt kérdés

Sajnos, a lakásomban nincsenek földelt fali konnektorok. Vajon pl. a Média Marktban kapható túlfeszültségvédelemmel ellátott elosztók alkalmasak-e erre a célra földelt fali csatlakozók nélkül is? Vagy erre más (és költségesebb) eszközök kellenek?


A kérdés aktualitásáét az adja, hogy egyik barátom számítógépe úgy ment tönkre állítása szerint, hogy a gép be sem volt kapcsolva, viszont a tápkábel nem volt kihúzva vihar idején a gépéből és a szomszéd kertes házba, az utca másik oldalán becsapott a villám. Magam ilyenkor kihúzom a tápkábelt, de nem mindig és nem mindig vagyok otthon, hogy ezt az óvintézkedést alkalmasint megtegyem....


2015. jún. 13. 07:28
 1/1 A kérdező kommentje:

Magam válaszolom meg a kérdésemet, hátha mégis hasznos lehet valaki számára...

Több, ezzel foglalkozó siteot találtam, amely ezzel a kérdéssel foglalkozott, de egy PC szervizben is rákérdeztem. Tehát...

A túlfeszültségvédelemmel ellátott elosztók a túlfeszültséget a földelt (O vezetékkel) ellátott dugaszoló aljazaton keresztül vezetik le.

Ugyanakkor ezek az eszközök alkalmatlanok a villámcsapások okozta sokmillió voltos feszültség csúcsokat kezelni, tehát a földelés ellenére a rájuk dugott TV, számítógép egyebek tönkremennek.

Viharos időben mindenképpen meg kell szakítani a kapcsolatot az elektromos hálózattal (ki kell húznia fali konnektorból a villásdugót.) Így tekintve barátom még szerencsésnek mondhatja magát, hogy "csak" az alaplapja és a táp ment tönkre és az adatokkal teli winchester nem.

2015. jún. 19. 07:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!