Rádiófrekvenciás óra miért nem áll át?
Szerintem mert rosszul van beállítva.
Nekem is van egy ilyen órám. Minden alkalommal automatikusan átáll. Legyen szó téli-nyári váltásról vagy naptárról amikor 30ról (most februárban 29) kell 1re ugrania.
Mondjuk az első beállítással jó sokat elvacakoltam. Be kellett állítani az időzóna, pontos dátumot stb.
Másik ok, hogy nem veszi a rádió jelet. Ez egy nagyon gyenge jel amit ha panelban laksz lehet nem tud venni az óra.
Ezeknek az óráknak működési elve a következő. Van egy gyenge, nagyon nagy hullámhosszúságú jel amit (jobb esetben) vesz az óra és ehhez szinkronizálja magát.
Ezért fontos, hogy jól legyen beállitva először. Megadod neki a pontos dátumot és az időzónád. Ez alapján és a rádión kapott jel alapján tudja mennyi az idő.
A rádió jel nem azt tartalmazza, hogy most 2024. január 12, 13:34 perc van. Hanem csap pontos jelet ami alapján óra be magát.
Egyébként én is gyakran kiteszem az ablakba.
Ha kvarc kijelzős órád van, azt könnyebb beállítani. Ha mutatós, azzal nagyobb a szopás.
Nekem egy mutatós casio edifice van, szoptam is vele. Nem veszek többet ilyet. Fölösleges. Veszek egy kvarcot, az is pontos.
Automata órát meg hordani kell. Ha nem hordod nem jár.
Kérdező amit 4-es írt azt felejtsd el.
Nem tudom miért kellett idehányni ennyi betűt értelmetlenül...
Nem kell beállítani, beállítja az saját magát. A DCF vezértel órák megkapják az időzónát, dátumot, mindent a rádiójelen keresztül. Nem kell semmifélét vacakolni velük sem kvarc, sem mutatós órák esetén. Amúgy mutatósban is kvracóra.
Ahogy már írtam a 2-esben, tedd olyan helyre ahol biztosan lesz neki elég jelszint és szépen megcsinálja magának a szinkront.
Ha van az órán lehetőség arra hogy manuálisan szinkronizáld, akkor tedd azt. Ha van lehetőség áramtalanítani, akkor pedig vedd ki az elemet és tedd vissza és kapcsold be a szinkronizációt és hagyd magára legalább 5-10 percig. Egy jelsorozat 1 percig tart, tehát ha nem tudott mindent rendesen venni, akkor egy újabb perc kell a következő jelhez, ezért tart sokáig a szinkron.
Az enyém is éjjel kettőkor szinkronizált - 10 éve. Ma már nem is érdemes elmenni az ablak mellől, amely párkányra ráteszem (belül), bármikor teszem vissza az elemeket, átugrik 2-3 percen belül. Alighanem ők is fejlődnek.
Lehet, hogy már a jel is elég erős ahhoz, hogy nem kell az északi oldalra ablakhoz vinni, de ez már olyan rituálé.
Németországban, Frankfurt mellett van az adó. M.o. nagy része az 500 km-es, a II. zónába tartozik, ahol közepes a jelerősség. Egy kis része a III. zónába, ahol már gyengébb a jel.
Ezt még befolyásolhatják az épületek, főleg a vasbeton -pl.: panel.
Valahol megvannak a neten a zónák.
Elvileg 1500 km-ig vehető a jel, de az órák vevője nem egyformán érzékeny.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!