Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hol lehet ilyen lágy lézert...

Hol lehet ilyen lágy lézert venni?


2023. dec. 19. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Például:

[link]

2023. dec. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Orvoshoz menj!!!


Ha lézerterápiára van szükséged, akkor ott be fognak rá utalni, és a TB majd fizeti. Sosem értettem, miért vesznek az emberek ilyesmit, pláne horror összegekért. Csilliárdokat húznak le beteg, reményvesztett emberekről különböző csodatevő eszközökkel, placebo szerekkel, mágiákkal, azok pedig sokszor az utolsó pénzüket verik el mindenféle házi gyógymódra. Mi lesz a következő, csináld magad agyműtét készlet? "Az én első vesebiopsziám" játék kicsiknek?


És nem, ezzel nem az eszköz hitelességét vitatom, azt nem ismerem ugyanis, és nem vagyok orvos, de azok a dolgok, amiket csodatevő jelzőkkel illettek, és azt állították, hogy a világon mindenre is jók, azok eddig mindig humbugnak bizonyultak. És mondom mégegyszer: ha valóban hatásos, akkor az orvos majd felírja. Olyan orvos, aki valóban orvos, és kórházban dolgozik, nem pedig a készülék árulásából él.

2023. dec. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Miért kerül csilliárdba? Sokkal másabb technika, mint a hagyományos lézer?
2023. dec. 21. 19:44
 4/9 anonim ***** válasza:

"Hagyományos", félvezető lézerdióda van benne - idézem az egyik kézikönyvét ( [link] ):

"Laser type: GaAIAs solid state laser diode

Maximum power: 250 mW

Wave length (infrared): 808 nm"

egy ilyesmi LED kb. 15000-20000 Ft körül lehet


illetve szimpla impulzusüzem:

"Pulse frequency: 13 kHz

Laser pulse duration: 26 μs"

szóval maga a berendezés kihozható relatíve olcsón (mondjuk ne kezdje el senki se összetákolni otthon a sufniban).


Ami drága, az a kutatás-fejlesztés (mekkora teljesítményű lézer, milyen hullámhossz, milyen optika, hogyan legyen a felhasználó számára biztonságos) illetve mivel orvostechnikai eszköz, ezt be kell vizsgáltatni.

2023. dec. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#2 vagyok


Pont azért kerülnek ezek a dolgok csilliárdokba, mert az ember az utolsó vasát odaadja, ha a másik opció az, hogy lenyomorodik, beteg lesz, soha nem gyógyul meg stb.


De egyébként nem ez volt a hozzászólásom lényege. Ha mindenáron a csodalézert akarod használni, még akkor is menj el orvoshoz, hogy legalább a véleményét kérd ki ezt a dolgot illetően. Még ha maga a lézer valóban egy működő, bizonyos betegségek gyógyítására alkalmas dolog is, akkor sem szabad partizánkodni anélkül, hogy ne beszélnél szakértővel, aki személyesen téged vizsgált meg, az eredmény függvényében mond neked valamit, és nem kötődik jogos érdeke ahhoz, hogy lézert vegyél.


Egy tested van, egy dobásod van. Kire akarod bízni? Egy cégre, akik egy mindenkinek is, mindenre is jó csodaeszközt árulnak az ember fiának egy kisebb vagyonért (csak orvos ne lófráljon a közelben), vagy egy szakértőre, aki személyesen a te leleteid alapján fogja neked megmondani, hogy mi fog segíteni? (ráadásul hála a TB-nek, fizetned is legfeljebb gyógyszerekre kell). Ezt te döntöd el.

2023. dec. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, csak még egy érv:

Tegyük fel, hogy a lézer működik, hatásos, nem csak kezelni, hanem GYÓGYÍTANI is képes. De olyan gyógymód, ami mindenre jó, nem létezik. Orvos nélkül tehát honnan fogod tudni, hogy valóban szükséged van rá? Ki fogod fizetni egy 180, vagy akar 900 ezer forintos készülék árát úgy, hogy lehet, hogy az nem is hatásos vagy javallott a te esetedben? Ugye, hogy nem.


Ha ez az összeg neked nem számít, akkor legalább a jó tanácsért cserébe kérlek, csúsztass nekem egy miskát😄

2023. dec. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2024. jan. 1. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ennek kb erősen hasonló a gyulladáscsökkentő, szövetregeneráló tulajdonsága, mint a valamikori Bioptron vagy Evolite lámpa lineárisan polarizált fényének.


Abból lehet venni a Mmarktban 50-60e Ft-ért,

vagy a Váci úton az üzlet-tpronyházban ugyanezt árulján hotelre 350.000,-Ftért.


Nekem is volt egy sport, bringás sérülésem és felduzzadt a könyököm félzsemle méretűre.


Gyorsan előkerestem a fotózáshoz használt lineáris polarizációs szűrőmet és egy erősebb fényű LEF lámpával a szűrőn át megvilűgítottam néhányszor negyed óráig a duzzanatot, kb. félóránként.

A duzzanat nyorsan leapadt, a vizenyő felszívódott.


Ez a készülék nekem talán 10e Ft anyagköltségembe került.

Ráadásul szétszedem egy jól használható erős rúd elemlámpára és egy fotós szűrőre.


Ezt valamikor még az '50-es években Fenyő Márta fizikusnő fedezte fel. Kísérletezett a Je-Ne vörös fényű spektrumban világító lézer fényével, hogy van-e valamilyen biológiai stimuláló hatása sérült szövetekre. Arra jutott, hogy gyulladás csökkentő hatása van ennek a fénynek.


Aztán kezdte egyenként kipróbálni, a fénynek melyik tulajdonsága van ilyen gyógyító hatással.

A koherenciájának nem volt ilyen tulajdonsága, a szím spektrum sem volt feltétlenül meghatározü, legfeljebb csak annyiban, hogy a vörösvértestek színével azonos fény mélyebbre tudott hatolni a szövetek közé.

Viszont volt egy tulajdonsága, a lézer fény lineáris polarizációja, amit ha egy multispektrumos fényforrás (fehér) színű fénysugarába iktatunk, akkor ugyanezt a lézerrel is elérhető gyógyító, gyulladás csökkentő hatást hozza létre.


Egy félvezetős, 15

20-e Ft-os, 20 mW-os lézer fényét ha optikával széthúzzuk 4 cm²-re, máris működő gyógyító lézerhez jutunk, de az a lézer fény bizonyos körülmények között, (pl. ha közelről bele nézünk, retina sérülést, pontszerű, vonalszerű részen vakságot okoz) a lézer fénye.


Az a lézer, amit házi gyógyításra terveztek, viszont speciális optkai rendszerének következtében biztonságos, de megtartja a kilpő fénysugár a lineáris polarizűltságát, vagyis a gyógyító hatását.

Viszont cserébe durva-nagyon sok pénzt kr el érte a hiszékenysgipar.


Tévedés ne esség, ezek a működési elvüket illetően korrelten működhetnek,

csak sokan elhiszik, hogy ezt előállítani is sokba kerül.

Jó, a lézer LED chip nem annyira olcsó dolog, vagy 20-30e Ft-ba is bele kerülhet egy megfelelő teljesítményű példány, megy még néhány alkatrész kell hozzá, talán legyártható 40-e Ft-ból.

Aztán rá jön a haszonkulcs, a kereskedelmi árrés stb..


De ha jobban bele gondolunk, hogy egy egyszerű diavetítő elvén működő bioptron lámpa is miből áll. A lámpa, az optikaidiffúzor és egy párezer Ft-ba kerülú lineáris polarizációs szűrő.

A kereskedő cég meg százezreket kér el érte.

2024. jan. 1. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ne vörös fényű spektrumban világító lézer fényével, hogy van-e valamilyen biológiai stimuláló hatása sérült szövetekre."

A lágylézer nem a vörös, hanem az infravörös tartományban (808 nm - lásd a fenti specifikációkat) fejti ki a hatását.


"20-e Ft-os, 20 mW-os lézer fényét ha optikával széthúzzuk 4 cm²-re"

A lágylézerben használatos lézer nem 20 hanem 250 mW-os - lásd a fenti specifikációkat.


"De ha jobban bele gondolunk, hogy egy egyszerű diavetítő elvén működő bioptron lámpa is miből áll. A lámpa, az optikaidiffúzor és egy párezer Ft-ba kerülú lineáris polarizációs szűrő."

A Bioptron lámpa egy szimpla halogén izzó (kvázi egy kis teljesítményű "csirkekeltető" - ez végzi a fő hatást), egy a polarizációért felelős Brewster-tükör (nem egy fotószűrő végzi a polarizációt) - lényegében egy ferdén elhelyezett tükörlap - és egy színszűrő (ami a "színterápiáért" felel) - kb. 2000 Ft-ért előállítható.


"A kereskedő cég meg százezreket kér el érte."

Ez volt az egyik casus belli. A másik, hogy ezt könnyen megvezethető nyugdíjasokra sózták rá. Harmadrészt olyan hatásokat tulajdonítottak neki, amik nem voltak bizonyíthatóak (például "daganatok, vírusok és kórokozók elpusztítását", ami egy "csirkekeltető lámpától" nem várható el), vagy placebóként hatottak - ezért kaptak is a GVH-tól egy aprócska büntetést.

2024. jan. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!