Áramkör lágy indítása kondival?
A kérdés nem az volt hogy miként lehet megcsinálni, hanemm felvázoltál egy megoldást ami szerinted működik (valójában nem) és ahhoz kértél méretezést.
Tehát a kérdés szempontjából a válasz teljes körű szerintem, ha egyszer nem működik. Mit írjak még róla kedves barátom?
Igen.
Semmi más nem kell csak a LED-del párhuzamosan kötött kondenzátor. A kondi bekötésére (polaritás) és a feszültség tűrésére oda kell figyelni.
Úgy fog viselkedni ahogy leírtad.
Próbáld ki. Kb 1000-2200 uF körüli kondenzátort rakj.
Mi az hogy elé? A fogyasztó és az áramgenerátor párhuzamos kapcsolásban vannak egymással. A kondenzátort is rákötöd párhuzamosan így már 3 dolog lesz párhuzamosan.
Az hogy egy párhuzamos kapcsolásban melyik van jobbról meg balról az teljesen mindegy.
Vagy úgy érted hogy az áramgenerátor primer oldalára? Ahol a tápfeszültséget kapja? Az felejtős. Semmi hatása nem lesz.
Próbáld már meg rendesen leírni mit akarsz és ehhez milyen eszközöket akarsz felhasználni!
A második. Én a sorosságot úgy értem hogy a fogyasztóval sorba van kapcsolva előtte egy áramgenerátor ,előtte meg a kondi. Vagyis az áramgenerátor primer oldalán kéne legyen a kondi.
Lézer van az áramgenerátor után és oda nem merek semmit betoldani mert nem tudom a kondi hogy viselkedik . Próbálgattam úgy hogy az áramgenerátor elé raktam kondikat de nem történt semmi ill az történt hogy miután vagy 24millifaradnyi kondit halmoztam be sem kapcsolt tehát egy határ után élesen vagy be se kapcsol vagy ugyan olyan gyorsan bekapcsol . Semmilyen felfutás nem látszik hiába a sok kondi.
Azt akarom hogy a most épülő lézeremet ha bekapcsolom ne hirtelen gyulladjon fel hanem fade in out jelleggel.
Ez a primer oldalra kondi ahogy mondod lehet nem működik az áramgenerátor miatt viszont észrevettem hogy van olyan áramgenerátorom amin van gyárilag kapcsoló opció.
Elvileg ez a kapcsoló nem bunkó mód a fő áramot szakítja meg hanem eleve a műveleti erősítőbe megy be a szála tehát elképzelhető hogy itt már lehet játszani a kondikkal és nem is kell nagy kondi illetve potmétert is szeretnék iderakni amivel meg a max értéket tudnám fixen szabályozni.
Ebben az esetben jól gondolom hogy egy kondenzátort kell sorba kötnöm egy potméterrel és ezt sorba egy on off kapcsolóval ? Mivel nem kell áramnak folynia a kondin keresztül csak a kondi belső ellenállását kell megváltoztatni ahhoz hogy bizonyos mértékben kinyisson az áramgenerátor LM358 cshipje?
Egyébként erről az áramkörről lenne szó : [link]
Tápnak kétszer 3,7V lithiumot tervezek de jó lenne ha egyről is elfutna 800mA úgy hogy 2V os a lézer.
A lézer pedig : [link]
Üdv!
Mivel az áramgenerátorban egy mágneses vagy optikai úton visszacsatolt flyback áramkör található egy porvasra tekert leválasztótranszformátorral (jobb esetben). A flyback áramkört egy PWM cél IC működteti. A kapcsolás éled, mikor a primer oldali szűrő elkóra csatolt nagy értékű indító ellenálláson keresztül tölteni kezdi a segédtáp áramkör szűrő kondiját. A cél IC indul, ha a kondi feszültsége eléri a 14,5...17 Voltot. A táp ezután azonnal éled. A LED oldali szekunder szűrésre tett néhány ezer mikro Farados kondenzátor meg légyfing, a felfutási időn nem változtat. Ezt csak az áramkör átalakításával lehetne elérni, de a sönt ellenállást marha nehéz változtatni.
Neked olyan áramgenerátor kell, amelyet kimondottan fázishasításos fényerő-vezérlésre készítettek. Ekkor meg lehet csinálni az R-C áramkörös felfuttatást.
Hali.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!