Dolgozott itt már valaki elektronikai gyárban hibakeresőként?
Figyelt kérdés
Hogyan kerestek hibát egy olyan alaplapon ami vadonatúj ? Kapcsolási rajz alapján? Vagy ahogy tesztelitek számítógépen ,ott kiírja a hibát? Gondolom ilyen helyen nincs arra idő, hogy egy több rétegű bonyolult panelon elkezdjetek hibát keresni ,ami szemmel nem látható.2023. nov. 30. 16:52
1/7 anonim válasza:
Vannak teszt állomások ahol az előírásoknak megfelelően csatlakoztatni kell a vizsgálandó eszközt, lefut a diagnosztikai program és kiírja hogy ok vagy nem ok.
2/7 anonim válasza:
Megmutatják nyugi és van betanulási idő.. Semmi bolyolult nem lesz először szemrevételezed , megmutatják mire kell figyelni forrasztás , van e repedés , törés akármi, aztán ha nincs berakod egy teszterbe ha zöld a lámpa jó ha piros baja van zárlatos vagy akármi..egy hét és az életed elunod olyan unalmas lesz. Sok sikert és gratu az új munkahelyhez remélem beválik :)
3/7 A kérdező kommentje:
Igazából a hibakeresés megy az elektronikai eszközökön,de azért egy több rétegű nyáknál,ahol tele van procikkal,smd-vel ott azért necces. Pl ha van egy gyári hibás alkatrész ,na azt nem egyszerű megtalálni.
2023. nov. 30. 17:14
4/7 anonim válasza:
Gépek nézik, fotózzák, kiértékelik... szerinted ahol óránként több 1000 darabot gyártanak valamiből, ott van értelme embert odaállítani hogy vizslassa a nyákot?
5/7 anonim válasza:
Az ICT teszt általában alapos diagnosztikai jelentést készít, kell hozzá elektronikai ismeret, de könnyen tanulható. A legtöbb gyár "pokayoke". Minden folyamat úgy van kialakítva, hogy csak megoldható problémák keletkezzenek, ha nem megoldható akkor selejt aztán ennyi, nem érdemes több ezres darabszámnál órákat áldozni egy termék hibakeresésére.
6/7 anonim válasza:
A gyártási folyamat során több ellenőrzés van, nem csal a végén amikor készen van minden. És nem neked kell kitalálni hogy keresd meg a hibát. Nagy valószínűséggel hibakategóriákba sorolás van, de azután hogy a hibás darabokkal mi történik, valószínűleg már nem a te dolgod lesz.
7/7 anonim válasza:
Már kb. 30 éve is tudtak automatizáltan tesztelni. Pl. ott voltak a tűágyas teszterek. Rátették a kész (beültetett) panelt a megfelelő pontokra rákapcsolták a megfelelő jeleket, és nézték, hogy az történik-e (határértéken belül) amit várnak. Ez ma még durvábban automatizálható. A beültetés minőségét kamerával ellenőrzik és gép kiértékeli. Aztán marad a gyári hibás alkatrész (ami azért elég ritka). Erre vannak a fent már írt automatizált teszt rendszerek, tényleg beteszed a panelt kiírja hogy "jó vagy nem" aztán ami nem jó megy a selejtbe. Nagyon drága és nagyon egyedi gyártásnál van, hogy utána neki állnak kézzel hibát keresni, de sorozatgyártásnál darálják és megy az újra hasznosításba.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!