Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vt-110 fázis kereső,volt...

Vt-110 fázis kereső,volt teszter ,lámpája világit ha a falhoz érintem normális dolog ez ? Ott ahol újra kötötték a konnektorokat lámpát. falba rövid zárlatot vagy fázist érzékel?

Figyelt kérdés

2023. jan. 12. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez nem normális dolog. A vezetékek szigeteltek, műanyag csőben vannak, a kötések műanyag dobozban (ha minden igaz). Ezek után, hogy kerülhet a fázis a falra vagy falba? Talán még arra lehet gondolni, hogy valamilyen kapacitív úton kerül oda, de a vezeték több cm-re benn van a falban levő csőben, eléggé kis kapacitás lehet, szóval nem igazán tudni mi lehet az oka. A fáziskereső a fázist érzékeli, ha rövidzár lenne, akkor lekapcsolna a kismegszakító, így a fáziskereső nem jelezne.
2023. jan. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Az isten áldjon már meg benneteket, hát hova tűnt a józan paraszti ész nálatok? Nekem nincs ilyen, de 12 másodperc volt a gugliban előkaparni a használati utasítását ez egy ÉRINTÉS NÉLKÜLI feszültségjelző.

Azonnal szálljatok le a villanyos dolgokkal való fostoskodásról, ha ennyi eszetek nincs.

2023. jan. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1

Igazad van, nem néztem meg milyen ez.

2023. jan. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
1 és 3-as vagyok, rosszul írtam, 2-es igazad van, nem néztem meg milyen ez ez a fáziskereső.
2023. jan. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerinted ennek a kérdésnek van értelme? Úgy őszintén. Átgondolva. A falban nem egymás mellett mennek az erek? Ezek után hogyan akartunk különbséget tenni zárlat és fázis között?
2023. jan. 13. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Attól a kérdés marad normális dolog pl aljzat betonhoz, vagy falhoz érintem és a világít,nem adtak hozzá használati útmutatót bocsi.

Aki használt ilyen eszközt az megtudja mondani.

2023. jan. 13. 03:43
 7/10 anonim ***** válasza:
12%

Nem, semmilyen körülmények közt nem normális dolog ezzel: [link]

De mással sem.

2023. jan. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Biztos hogy fázis ceruza és nem zseblámpa, vagy lézet pointer ez te? :D

A betonon világít? És nem csiklandozza a talpadat?

2023. jan. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen a be linkelt oldalon, ilyen az enyém is.

Mind egy fázis ceruza használom de pl mind írtam ház falhoz pl vagy aljzat betonhoz, és világít, de a egyszerű fázis ceruza másikat oda érintve nincs ez a jelenség. Földelés ellenállását jelzi vagy mit tudom én.

2023. jan. 13. 13:38
 10/10 anonim ***** válasza:

A használati utasításban benne van, hogy "A készüléket ne használják csökkent szellemi képességekkel, illetve korlátozott ismeretekkel rendelkező személyek."

Mivel az érintés nélküli feszültségvizsgáló a villamos teret érzékeli, az meg "átjön" a vakolaton, hát ez a jelzés nem hiba.

Ugyanakkor az is előfordulhatna, hogy konkrétan a fal ráz valami hiba miatt, mint szigetelési hiba és nedvesség jelenléte együtt). Csak ez azért elég ritka eset.

A kettő közötti döntés a szakember dolga.

2023. febr. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!