Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ez mennyire normális?

Ez mennyire normális?

Figyelt kérdés
Van egy új hosszabbítóm, amibe a hűtőt, mikrót, és vízforralót csatlakoztattam. Viszont ha bekapcsolom a mikrót, elkezd nagyon melegedni a a hosszabbító vezetéke, meg se bírtam fogni. Ez azt jelenti, hogy rossz fajta hosszabbítót vettem? Olyan vastag, mint az íróasztali lámpák vezetéke.
2023. jan. 6. 19:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Semennyire.

Ne használd nagyobb teljesítményű fogyasztókkal (pl. mikró, vízforraló).

2023. jan. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ekkora mértékű melegedés nem normális. Igen, lehet, hogy rossz minőségű hosszabbítót vettél.
2023. jan. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Amikor ki akartam húzni, alig bírtam csak ronggyal, mert forró volt nagyon, meg puha volt a csatlakozó.

Vissza veszik, ha elmondom mi a baja?

2023. jan. 6. 19:43
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Nem biztos. Ha pl. rá van írva a maximális teljesítmény/áramerősség, akkor a te hibád, ha nagyobb teljesítményű cuccokat dugsz rá.
2023. jan. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
jaj hat ezeket kulon kulon se nagyon szabad hosszabbitora kotni egybe meg vegkepp nem a mikro annyi aramot vesz fel hogy a hosszabbito nem birja es ha igy hasznalod egyszeruen felgyul az egesz ha csak hosszabbitorol oldhato meg akkor valami ipari minimum 2,5mm2 vastag kabeles kell az elbir olyan 25 ampert ami kb 6kw az ugy eleg viszont egybe mikrot plusz forralot ne hasznald
2023. jan. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A hosszabbítódra rá van írva a max watt terhelés, ezt nézd meg, jobbára 3500wattot kibír mind.

A hűtőd mondjuk max 300watt fullon fagyasztva és időnként értelemszerűen, forralód 1500-2000watt maxon alkalmanként, mikró 1000-2000watt maxon használatkor.


A kérdések, hogy mennyire terhelted meg a hosszabbítót akkor és mely eszközökkel?

Amúgy, bírnia kellene, ha alapon van a hűt és pár percig megy a mikró...


Szerintem a hosszabbítóban az egyik vagy mind két ér vékonyabb...lehet kínai rezezett alu vezeték van benne...

2023. jan. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

250 volt~/5Ampers/1200Watts

1.5Meters/2x0.8mm2

Not Grounded! Use only low power consumption devices which does not require grounding


Ennyi van ráírva. A hűtő 4-es fokozaton megy, a fagyasztó 6-on. A mikró maximum teljesítményen, a vízforraló nem tudom hány wattos. De előfordul, hogy pont akkor van szükség valamelyikre, amikor a hűtő is megy

2023. jan. 6. 20:48
 8/14 A kérdező kommentje:

[link]

Így néz ki a csatlakozó. De erre meg 2.5A van írva, akkor a csatlakozó és a vezetéknek lehet más “A” száma?

2023. jan. 6. 20:52
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
akkor mit varsz tole? csoda nem gyujt fel eddig de a megnagyobb baj az hogy nem foldelt a mikro huto es tarsainak meg KOTELEZO a fold szerencsed hogy nem most ment tonkre es csapott meg a 220 olyan elosztot vegyel ami normalis 2,5mm2 minimum es foldelt ezt pedig a fem kulseju cuccoknal felejtsd el max telefon toltot meg karacsonyi vilagitast dugj bele de amugy ra is van irva a mikro meg nem eppen arrol hires hogy keveset fogyaszt
2023. jan. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

1200watt az kutyagumi...Legalább földelt hosszabbítót használj ezekhez..."Istenem"...


[link]


Ennél ne add már alább, itt 3680watt terhelést bír.

2023. jan. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!