Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az ilyen kis helyen is tudnak...

Az ilyen kis helyen is tudnak normális vevőt kialakítani? Valós lehet az a kb 50m hatótáv? Végül is van kisebb antennával is vevő, csak fura

Figyelt kérdés

[link]


mennyire lehet ez komoly?


kínaiból jött már egész komolyan hszanálható is de nagyon szemét is. esetleg valaki használ vagy ismer ilyet?



2022. dec. 14. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Q&A alatt valaki azt írja, hogy 30 méterről még működik.
2022. dec. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
az nem rossz. azért gondolkodok, mert mostanában a nevesebb gyártók is előjönnek ilyesmi mini megoldásokkal, szóval maga az elv működhet is akár.
2022. dec. 15. 13:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Az antenna mérete a használt frekvenciától függ, semmi köze a hatótávhoz. Hosszabb antennával nem lesz jobb a vétel. Vevőt meg simán tudnak ilyen kis helyre bezsúfolni. Egy telefonban is a rádiós rész a legkevesebb, a többi hely kell az akkunak, SIM / SD-tartónak, hangszóróknak, kameráknak, memóriának.
2022. dec. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

persze, nem is az antenna itt a kérdés, bár azzal egyébként a mikrofonosok nem szoktak foglalkozni,a komolyabbak se. úgy értem, nem igazán mérik a frekihez, úgy vannak vele, hogy az a 10mW elmegy bármin. én inkább azért tartom jobbnak, mert nyilkván egy tömegben jobban van esélye egy nagyobb felületnek rálátni vagy legalábbis befogni a rádiójelet, mint egy 1 cm-re összehorkolt, de hosszra nyújtva ugyanakkora antenna.


az egész vevőegység méretén csodálkozok csak, h mennyire lehet komoly, mert amikor asztali vevőket használunk, azért annak van egy mérete, súlya, és hirtelen fura, hogy ebbe bármilyen komolyabb elektronikát bele lehet szorítani.

2022. dec. 16. 11:41
 5/9 anonim ***** válasza:

Tévedsz. Nem függ a teljesítménytől, hogy az antenna beleszól-e vagy nem szól bele. Ha az antenna hossza nincs a frekvenciára hangolva, akkor épp úgy lesz visszavert teljesítmény 10 mW-on, mint van lenne 10 kW-on is. Utóbbi esetben azonnal tönkremegy az adó végfoka. Tehát a "darab drót" méretezetlen antenna rontja az adó hatásfokát, a vevő nyereségét, összességében a hatótáv fele, harmada is lehet csak emiatt. Nincs olyan hogy "nagyobb felületnek könnyebb rálátni".


Milyen asztali vevőkről beszélsz? Milyen hullámsávra? Vagy egy rádiós mikrofon rackesíthető vevőegységéről beszélsz? Biztos vagy benne, hogy ott a panelon nem csak kétszer pár négyzetcentiméter a vevő elektronika? (azért kétszer, mert jobb vevőegységekben két vevő van két antennával, és mindig a jobb minőségű vételt biztosító vevő audio jelét használja fel)

A többi pedig táp szűrés, hangfrekvenciás fokozat, kijelző meghajtás, rádió vevő vezérlés.

2022. dec. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nemis írtam ilyet. nagyon elbeszélünk egymás mellett. persze hogy nem függ. csak azt írtamn, hogy a gyártók nem foglalkoznak vele, úgy vannak ezzel, hogy az a 10mW olyan mindegy (gondolom).

és nem csask a kínai gagyik, hanem akomoly sokszázezres mikrofonoknál is ez van.

nézz meg egy Sennheiser asztali vevős mikrofont, vagy egy Shuret, és tök midnegy, hogy 490 MHz-en vagy 820-on működik, egy az egyben ugyanazt az antennát teszik a vevőre.


sőt, pl a Sennheiser G2-es szériájánál kihúzható antenna volt még, na ez a legizgalmasabb rádiós szempontból.


az újakban meg az esztétika az első, és szó szerint egy darab drót van műanyagba vagy gumiba öntve. a freki meg mindegy.


- igen, a rackesíthető vevőről beszéltem, de amúgy beszélhetek a kameravevős kivitelről, ott se különb, úgy értem, ott se igazítják a frekihez az antennát.


és igen, szedtem már szét azstali vevőegységet is és kameravevőt is, tudom, hogy az asztali vevőben csak 2 kis panel van ami elférne a negyede ekkora házban is. így van, a kicsit is jobbakban két vevő van, sőt nem csak diversity hanem true diversity rendszerűek. na de ez most mindegy az antenna szempontjából.


mindennek ellenére is nagyon miniatűrnek tartom ezt a mnegoldást, hát egy kicsit is komolyabb szűrő se férne bele. igaz, van róla pár jó vélemény, de azért kíváncsi lennék nem csak házi körülmények között is a használhatóságára.

viszont most már addig kattogtam ezen, amíg eldöntöttem, kipróbálom, mert helyszíni közvetítéseknél hatalmas probléma a méret, és ha legalább ezt le tudom faragni, az már nagy nyereség.

2023. jan. 14. 12:33
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak te beszélsz el mellettem. Te írod a véleményeket, meg a "szerintem"-eket, meg okoskodsz, okoskodsz vég nélkül. Akkor minek kérdezel ha mindent tudsz? Pontosabban nem is, te mindent jobban tudsz.


Nem tudom milyen 820 MHz-ről beszélsz. Az már egy jó ideje tiltott sáv az Európai Unióban.


És legyél kedves ne mesélj nekem a true diversityről, mert pont azt írtam le az előző válaszomban. De úgy tűnik neked nem tiszta: csak a true diversityben van két vevő, a diversityben nincs, csak egy: ott csak az antennákat kapcsolgatja, hátha a másikon jobb a vétel.


Úgyhogy a továbbiakban nem érdekel, mint minek tartasz vagy gondolsz, mert befejeztem. Te elmélkedsz a vackaidról, én meg már 20 éve is üzemeltettem UHF-sávos mikrofonokat. És itt a vége.


Gyerünk, írd ki magadból, küldj el a francba, hordj le nagyképű f_sznak, nem érdekel. Nem abban a kigában játszol, hogy érdekeljen.

2023. jan. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
jav: kigában ---> ligában
2023. jan. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

jézus isten, azért vannak gondok ...


de szerintem nem nekem nem emgy a szövegértés. valóban 690 felett tiltott itt Európában, de azt írtam ugye, hogy ettől még léteznek 800-as mikrofonok is és a gyártó nem foglalkozik vele.


nem küldelek én el sehova, csak szóval fura. szóval 20 éve ... aha. és szerinted én hány éve? szerintem min. 20 éve mérek SWR-mérővel antennákat is, rádiózok is, és hangosítok is.

vicc vagy ne haragudj, de az eredeti kérdésre nem tudsz érdemben válaszolni.


Na meg ha olvasnád is amit írok, talán valamennyire mégis tudhatom, miről beszélek, ha Sennheiser és Shure vevőegységeket javítottam már.

én kifejezetten ezt a kis pár centibe összenyomott vevőegységet nem értettem,

De akkor lassan megválaszolom én magamnak, mivel azóta sikerült megnéznem belülről is, és szóval egy igazi kínai szemét. se szűrő benne, se semmi. úgy 5 méterre és beszédre és borzalmas minőségben jó, aztán ennyi.


(az antennakapcsolásos és a true diversity pedig evidencia, nem tudom, az megint hogy jött ide, pont te okoskodtál ezzel kapcsolatban, én pedig csak megjegyeztem, hogy az nem téma, mert egyértelmű)


szóval jobb lett volna az eredeti kérdésnél maradni, nem pedig vagdalózni a hülyeségekkel, de hát ez van ... igazán hasznos eszmecsere volt a semmiről :)

2023. jan. 16. 08:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!