Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Normális, hogy ennyit fogyaszt...

Normális, hogy ennyit fogyaszt a klíma?

Figyelt kérdés
Gree Comfort X GWH18ACD-K6DNA1D split klíma - 5.2 kW vásároltunk tavaly. Hűtésre és fűtésre is használjuk. Télen ha nagyon hideg van 2-3 naponta fa tüzelésű kazánnal is befűtünk. Egy decemberi, januári hónapban egy hónapba 1000 kWh-val több az áramfogyasztásunk úgy, hogy nem egész nap megy a klíma és nem is maximum hőmérsékleten. A ház le van szigetelve a padlástér is, 90nm-ert kell kifűtenie amire elvileg simán alkalmas. Mások jöttek karbantartani mint akik szoktak és mondták, hogy kicsi tartókonzolra raktál a kültéri egységet így nem tud annyi levegőt beszívni és ezért többet erőlködik a gép. Szerintük kb 4ezer ft-tal kéne többet fogyasztania de nálunk ez 25-30 ezer többlet kiadást jelent főleg most, hogy drágább az áram is. Arra lennék kíváncsi, hogy ez reális fogyasztás? Akik szintén klímával oldják meg a fűtést mennyi a villanyszámla a leghidegebb hónapokban?

2022. dec. 1. 17:28
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Mennyi a belmagasság, másfél méter?

Minden klíma specifikációjában megvan adva mekkora szobához van méretezve.

Ennél a klímánál ez 34 négyzetméter: [link]

90 négyzetméterhez ez édeskevés. Valószínűleg ez lehet a baj, hogy szinte megállás nélkül megy a klíma, mert sosem tudja felfűteni a házat.

Hány fokra állítjátok?

2022. dec. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Csak ez nem az a klíma amit belinkeltél
2022. dec. 2. 13:42
 13/24 anonim ***** válasza:

"90 négyzetméterhez ez édeskevés. Valószínűleg ez lehet a baj, hogy szinte megállás nélkül megy a klíma, mert sosem tudja felfűteni a házat."

Főleg úgy, hogy tetőtér van. Oda szépen felmegy a meleg, alul pedig hideg marad. Ebből a cuccból legalább 3 db kéne ekkora házba.

Ha nem az a klíma amit a kolléga linkelt, akkor linkeld te!

vagy ezek közl mondd meg:

[link]

De kb mindegy, a villamos teljesítménye mindegyiknek ugyananyi és a 25-35 négyzetméteres alkalmazhatósági terület is kb egyezik.


1267 kWh/hó az nem jó. Az napi 42kWh fogyasztás! Vagyis 1760W megy el óránként 24 órában! Vagyis ha megy az 1300W-os klíma egész nap, akkor is még minden órában 400-500W-nyi fogyasztásnak folyamatosan lennie kell.


Biztos jól lett leolvasva az óra?

2022. dec. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

[link]


Mindent lekapcsoltam a kapcsolószekrényben csak a klímáét nem 1,7 kWh val ment fentebb a villanyóraállás 1 óra alatt 23 fokra állítottam be kinn 3 fok volt benn 19,7 fok 230cm a belmagasság nincs tetőtér csak padlás ami le van szigetelve.

2022. dec. 3. 16:59
 15/24 A kérdező kommentje:

Azért sem erőlködtem tovább itt az írással, mert minden mondatáról sütött az előző hozzászólónak hogy hülyének néz teljes mértékben.

Beszéltünk a greevel is és a klímásokkal is ha valakinek ez hasznos lenne:

Minimum 30cm a kültéri egység és a fal közötti hely aminek meg kell lennie nálunk ez 10cm. Ha ki lesz cserélve a konzol azt ígérik 7-8 ezer ft-tal kevesebb lesz a villanyszámlánk. Még azt ajánlották hogy inkább menjen állandóan a klíma egy hőmérsékleten.

2022. dec. 3. 17:04
 16/24 anonim ***** válasza:

Oké, akkor szúrkáljuk tovább a ködöt... én 1333W-al számoltam, ennek a kócerájnak pedig a papírjában amit linkeltél 1410W szerepel, te pedig 1700W-ot mértél.

Akko' a számítás 1000/1,7=588 óra

588/30 az 19 óra naponta. Vagyis nem egész nap megy, csak majdnem egész nap. :D

A linkelt leírásban szintén nem 90 négyzetméter szerepel hanem max 34nm!

Vagyis ugyanarra a végkövetkeztetésre jutottunk mint amit már többen kifejtettünk korábbi válaszainkban: A klímaberendezés gyakorlatilag egész nap üzemel, hogy fent tudja tartani a hőmérsékletet a házban. Ez pedig ennyi villamos energia fogyasztással jár. Meg még azzal is jár, hogy idő előtt fog tönkre menni szegény ha ezt a gyakorlatot folytatjátok tovább.

2022. dec. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
1470kWh van írva a fűtési időszakra a várható fogyasztása nálunk ez kb. 4497 volt. Ez csak a klíma. A havi átlagfogyasztásunkat a klímamentes időszakot megnevézve levontam minden hónapból.
2022. dec. 3. 17:12
 18/24 anonim ***** válasza:

7-13-16 vagyok. Valóban kicsit erőteljesebben válaszolt a kiskolega a 14-esben mint illett volna. De te is értsd meg, hogy nem értjük miért nem érted meg, hogy ez a klímaberendezés 90 nm-es házhoz kicsi. Ahogy már írtam 3 darab kellene belőle.

Az 1470kWh fogyasztás akkor érvényes ha akkora méretű helyiségben használjátok amekkorára tervezték a gépet - 24-34nm.

4497/1470=3,05 Vagyis 3x annyit fogyaszt mint kellene, mert 3x annyit megy. Vagyis 3 kellene belőle. Mindig ugyanogy lyukadunk ki akárhogyan számolom, akármilyen irányból közelítjük meg a dolgot.

Értsd meg: 90 nm kifűtéséhez kell egy bizonyos mennyiségű energia. Teljesen mindegy, hogy 1-3-10-20 készülék, kályha szolgáltatja azt. Együtt összesen annyit fognak fogyasztani amennyi kell a kifűtéshez.

Egyébként a házatok egész jól teljesít. 4497/90=50W négyzetméterenként. Egy átlagos házban ez inkább 90-100W szokott lenni négyzetméterenként.

Nem lesz számottevően kisebb a fogyasztás akkor sem ha arrébbpakolják a klímát. Mert kicsi!

2022. dec. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
De nem kicsi nem érted, a klímaszerelők is megmondták, akik azt sem tudták, hogy hogyan kell felszerelni.
2022. dec. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Azok azt tudták hogyan kell szerencsétlen kérdezőt átverni - majdnem azt a szót használtam mint 14-es :D
2022. dec. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!