Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van -e értelme fogyasztásmérőt...

Van -e értelme fogyasztásmérőt használni?

Figyelt kérdés

2022. aug. 28. 08:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A fogyasztásmérö nem csökkenti a fogyasztást, de megmutatja, hol mennyi energia megy el. Utána te tudsz gondokodni, hogy mit csökkents, ami a fogyasztást vissza tudja fogni.

Annnyiban mindenképpen megéri, hogy észreveszed, mi az, ami sokat fogyaszt, és nem gondoltad volna, Pl. a stanby-ra állítot készülékek, vagy a bekapcsolva hagyott ez-az. De tenni neked kell.

2022. aug. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szirty ***** válasza:
37%

Van-e értelme vödörrel kiméricskélni a fürdéshez használt víz mennyiségét?


Nos ha nincs szükséged arra az adatra amit a mérésből nyersz akkor nincs.

2022. aug. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen!

Azon eszközök fogyasztását meg tudod vele mérni amire csak legyintesz, hogy nem eszik az semmit.

Aztán amikor leméred mondjuk az internetes modemet, routert, akkor kiderül, hogy 20 wattot fogyasztanak. "Nem eszik az semmit", ezért be van dugva évi 365 napon át. 175kWh-t elfogyasztanak ami 70 forintjával 12000 forint. Még én egyedülállóként egy kicsi házban is találtam vele olyan felesleges fogyasztásokat amikkel csökkenteni lehet a számlát. Egy nagy energiazabáló családban ahol van 3 gyerek, mindegyiknek külön tv, számítógép telefon, modem, routerek, komolyan gépesített konyha stb, ott sok olyan felesleges kWh-t lehet találni aminek a kiiktatásával, rövidebb ideig történő használatával komoly fogyasztáscsökkenés érhető el!

2022. aug. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A komolyabbak gondolom tárolják is az adatokat, tehát mondjuk rádugod a hűtőszekrényt, és látod, hogy az eltelt idő mekkora részében ment a motor. Egy átlagembernél gondolom többnyire a fiókban feküdne, mert azért nem kell naponta mérni. Régen az elműnél ingyen adtak kölcsön 1-2 hétre, csak páran "elfelejtették" visszavinni, és ezt beszüntették.
2022. aug. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Van-e értelme vödörrel kiméricskélni a fürdéshez használt víz mennyiségét?"

Hát meg voltem lepődve amikor tönkrement az átfolyós vízmelegítő annak idején az albérletben és 2 hét volt mire meg tudtam oldani a javítását. Addig tűzhelyen langyosított vízzel és vödörrel fürödtem. Meg voltam lepve, hogy 5-6 liter vízzel is tökéletesen le lehet fürödni, még marad is belőle. Lehet hamar eljön majd az az idő amikor örülünk ha lesz egy vödör víz fürdésre.


A fogyasztásmérő hasznos dolog, sok érdekességet fel lehet fedezni vele! Kiderül, hogy az AAAA++++++-os cucc nem is annyira takarékos, csak bizonyos üzemállapotokban, vagy ha minden is ki is van kapcsolva, akkor is van 60-70W fogyasztás a lakásban. Ami 50kWh felesleges fogyasztás, havonta.

2022. aug. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
27%
Van-e értelme palacsintát enni.
2022. aug. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#6 Igen van. Ugyanis finom ès a kedvencem :D
2022. aug. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Pudingos, túróst és banánost van! Lakvárost nincs! :D
2022. aug. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!