Egy izzót hogy lehet kiégetni szándékosan?
Ilyen hosszúkás izzóról lenne szó mint pl a konyhában a csap feletti résznél, a szekrény alatt.
Vagy pl mint a sütőhöz tartozó gőz-elnyelőnél.
Ha valamivel rácsapok pl elpattan?
Miért akarod megrongálni?
Kinek akarsz ártani.
Ha nem akarod használni, vedd ki a foglalatából és tedd el jobb időkre.
Hosszúkás az halogén izzó akar lenni? Mert akkor csapkodhatod,csak gáz van benne.
Ha izzószálas, akkor szerintem hamarabb törik el a burkolata. Azt lehet, hogy nagyobb teljesítményű áramot kapcsolsz rá, aztán csak megolvad a szál, de nem hiszem, hogy lenne otthon plusz 200 voltod, meg néhány felesleges ampered.
Most hogy jobban belegondolok, azt nem is tudom, hogy a halogén lámpák hogyan égnek ki...
a leírás alapján egy műszaki analfabétával van dolgunk. Neki minden izzó ami világít. A hosszúkás izzó lehet egy LED szalag vagy fénycső, vagy akármi ami nem gömbölyű és világít. Vagyis fogalmunk sincs miről beszél a kérdező.
Megtennéd, hogy lefotózod nekünk ezt a hosszúkás izzót? Ha lehet keress rajta valami feliratot és azt is fotózd le! Normális, éles, olvasható képeket kérünk, ne valami plöttyedt, homályos picelhalmazt!
"...csak gáz van benne."
Kevered a fémhalogénnel.
Ha most tényleg IZZÓ lámpáról beszélünk, tahát amiben egy fémszál izzása adja a fényt, akkor:
1. Megpróbálhatod csapkodni, csak ugye az üvegbúra is sérülékeny. Hatásosabb ha be van kapcsolva. Akkor az izzószál az izzás miatt sokkal sérülékenyebb.
2. Túlfesszel kiégetheted. Ha törpefeszültségű lenne (pl, 6/12/24V stb) akkor jóval nagyobb feszültségnél simán kiégetheted.
3. Hálózati (230 VAC) feszültségnél sajnos trükköznöd kell, mert 230V-nál jócskán több kell. Esetleg ha van három fázis a lakás elosztószekrényben megpróbálhatod két fázis közé bekötni,akkor 230V helyett 400V-ot kap az izzó. Multiméterrel kikeresheted melyik két kismegszakító között van 400V. De hálózati feszhez csak akkor nyúlj, ha tudod mit csinálsz!!!!! Hogy ez gyakorlatban elég-e a kiégetéshez nem tudom, sosem próbáltam. De valeszeg igen, mert az izzó felvett teljesítménye közel gyök 3 a négyzeten szeres lesz. Azaz pont a 3-szorosa mint 230V-on lenne, mint amire tervezték... Amire azt gondolom, hogy a 3x-os túlterhelésre elméletben már meg kell hogy adja magát, ha más nem pár másodpercen belül.
Gyorsan kiegészítem, mielőtt valaki azt mondaná lakásban ritkán van három fázis. Azt hogy nincsenek 3 fázisú ipari aljzatok a falon, ez nem jelenti hogy nincs 3 fázis. Ezért is írtam hogy az elosztó szekrényben kell keresni.
Én, és azon ismerőseim akik új építésű társasházi lakásban laknak, még a lakáson belüli kapcsolószekrényig is elmegy 3 fázis megy. És ott osztják szét a 3 fázist a kismegszakítók között, amik már egyfázisúak nyilván. Kivéve a konyha, ahol a sütőig megy a három fázis. De családi házakban is sokszor van 3 fázis. Telán régebbi panelházakban nincs vagy ritka a 3 fázis.
Ez biztos, magamnak szereltem kb mindent a lakáson belül (még az elosztószekrényt is átszereletm), és most csak a kérdés kedvéért ki is mértem a 400 V-ot... nekem megvan :D :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!