Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Már kész hangfelvétel nagyon...

Már kész hangfelvétel nagyon beszűkült sztereója esetén van-e lehetőség (Vegas hangszerkesztő programmal) jobban széjjel húzni a térhangzást, fokozni sztereóhatást? Vagy utólag ilyen irányú módosítás már nem lehetséges?

Figyelt kérdés

2022. aug. 24. 02:54
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszi.

Ez más néven a panorámázás?

2022. aug. 29. 21:06
 12/17 anonim ***** válasza:

Nem egészen.

Itt a másik csatorna jelét ellenfázisban keverik be. Túltolva pont emiatt agyonverheti a hangzást.

Mélyebben nem mentem bele, mert annyi időm nincs, de az én programomban még olyan lehetőség is van, hogy iőbeli fázistolást visz bele, amitől aztán tényleg lesz némi elmosódott térhatás. (az agy a két fül által érzékelt hangok időbeli különbsége alapján matekozza ki a hangforrás helyét)

Ha nincs rá effekt, manuális barkácsolással is megoldható:

Az eredeti hanganyag bal és jobb csatornáját másold ki egy egy külön sávba. Csökentsd az amplitudót kb. 6-8 dB-el. Aztán másold vissza ezeket az ellentétes oldali sávokra (nem felülírás, hanem mixelés), de úgy, hogy a rámásolás kezőpontja az eredeti anyagnak ne az elején legyen, hanem pár ezredmásodperccel később. 10-20 ms késleltetés elég szokott lenni, és a végeredménynek lesz egy kicsit szélesebb tere. Vigyázz, kettős monó felvételt nem fog sztereóvá tenni.

2022. aug. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszi. Nagyon komolyan otthon vagy ebben, látom.

És, ha mindezt sztereóban szeretném, arra nincs lehetőség?

Tudniillik az eredeti, az sztereó.

2022. aug. 30. 20:53
 14/17 anonim ***** válasza:
Pont ezt mondtam el, csak sztereó jelnél működik, kettős monónak nem lehet vele térhatást adni.
2022. aug. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
És akkor, amit itt kifejtettél a mixelés kapcsán, az sztereóként fog nekem viselkedni? Mert csak úgy lenne értelme megcsinálni.
2022. aug. 31. 06:15
 16/17 anonim ***** válasza:
Olvasd el még egyszer. Nem értem a kérdéseidet, mert értelmetlenek. Leírtam, mit lehet csinálni, hogy egy sztereó felvétel hangképét némileg szélesítsed. Ahhoz képest nem értem mit írsz. A szavakat értem, de nem akarnak összeállni értelmes mondattá, nem látszik mi a problémád.
2022. aug. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Merthogy írod, hogy kettős monó felvételt nem fogok sztereóvá tenni. Azonban nekem sztereó a felvételem, nem kettős monó. Erre gondoltam.

Ez esetben hogy jön be a kettős monó mód a képbe? Ezt nem értem.

Nagyon köszi!

2022. szept. 3. 00:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!