Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Már kész hangfelvétel nagyon...

Már kész hangfelvétel nagyon beszűkült sztereója esetén van-e lehetőség (Vegas hangszerkesztő programmal) jobban széjjel húzni a térhangzást, fokozni sztereóhatást? Vagy utólag ilyen irányú módosítás már nem lehetséges?

Figyelt kérdés

2022. aug. 24. 02:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%

Egyszerűbb újrapanaorámázni, és megint kiírni, nem? Ha ezt nem lehet valamiért, akkor vannak sztereókép-bibdzsiző pluginek, amikkel lehet szélesítgetni, de csodát ne várj.


[link]

2022. aug. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Morzsi007 ***** válasza:
0%
Komolyabb Hifi rendszerben lejátszva a zenét a hangfalak elé, megfelelően elhelyezve minőségi mikrofonokkal újravenném, így szélesedhet a tér. De lehet hülyeséget írtam, nem vagyok hangmérnök. :)
2022. aug. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

De ez az anyag már egy kiadott gyári CD-n szerepel. Nincs lehetőségem újra összehívni a zenészeket, meg anyagiak is.

Sony Vegas 11-em van. Azzal utólag ezt meg lehet változtatni, vagy ez már ez esetben így marad?

2022. aug. 25. 10:13
 4/17 A kérdező kommentje:
Bocsánat, Sound Forge a program neve.
2022. aug. 25. 10:29
 5/17 anonim ***** válasza:
Erre írtam az egyes választ: Vegashoz és más DAW-okhoz vannak ilyen pluginek. A Sound Forge-hoz nem értek, de talán abban is van vmi "stereo enhancer", "stereo imager" vagy hasonló funkció. Sztem kicsit turkálj benne, ha van ilyen, meg fogod találni.
2022. aug. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb, és valamennyire működő módszer, hogy a másik csatorna jelét ellenfázisban bekeverni kb. 10...30% közötti arányban, próbálgatással lehet eldönteni hogy szól a legkevésbé szarul (szándékosan nem írtam azt hogy jobban) Az Adobe Audition sztereo szélesítés pluginje így működik.
2022. aug. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ezt a funkciót hol keressem? Melyik fülön belül?

Nem találom.

2022. aug. 26. 21:56
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Arról a programról beszéltem, amit én használok, itt az Effects / Amplitude / Channel mixer alatt található, és van pár gyári preset, ezek általában megfelelnek.
2022. aug. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nálam olyan van, hogy: Effects / Amplitude Modulation. Ez lenne az? - ha igen, akkor innen hogyan tovább?

Ezer köszönet!


(Lehet, hogy nem lenne hülyeség egy képernyőfotót csinálni, de hogyan tudom megmutatni?)

2022. aug. 27. 09:51
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem, nem az.

Kerestem a neten egy soundforge leírást, abban a Process menu / channel converter tud ilyet azt hiszem.


[link]

2022. aug. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!