Ellenállás beiktatásával helyrehozható a ketté vágott elektromos padlófűtés?
Üdvözletem!
Pár napja derült ki, hogy a házunkban egy 10nm-es hidegburkolat alá való elektromos padlófűtést 4, illetve 6nm-es darabra vágtak és külön-külön került beépítésre, majd leburkolásra. A termosztátra kötést és beüzemelést követően túlhozz melegedést tapasztalunk, konkrétan megolvad a fűtőszál burkolata. Utánajárát követően kiderült, hogy a problémát a megváltozott ellenállás okozza mivel a 10nm-es tekercset egy adott ellenállásra lövik be és így, hogy kettévágtuk ez csökkent ami túlmelegedést okot. A kérdésem laikusként az, hogy lenne e mód valamilyen további ellenállás beiktatására mondjuk a termosztát és a padlófűtés közé ami a megfelelő értékre tolná fel ezt az ellenállást és így működőképes tartományban lenne újra a fűtőszál?
Köszönöm a válaszaitokat előre is!
A vállalkozó aki lerakta, majd kijavítja a saját költségére.
Vagy mindenféle szaktudás nélkül nekiálltatok kókányolni?
A két hurok egy-egy végét nem lehet összekötni sorba?
És az ellenállással mit csinálsz, hova rakod? Az rendesen melegedni fog....
A cinizmust hagyd meg nekünk, köszi!
Pontosan mi lett beépítve? Segts kicsit, így csak annyit tudunk, hogy 10 négyzetméter, Az elég kevés, abból nem lehet ellenállást számolni.
Ahogy fentebb kérdezik: a két hurkot nem lehet összekötni?
Szóval hogy van ilyen ostoba farok a világon, aki az adott ellenállású fűtést kettévágja és a darabokat egyenként ráköti a hálózat feszültségre?
Bármelyik darabot soros ellenállással a hálózati feszültségre alkalmassá lehet tenni, csak az az irtózatos nagy baj lesz ezzel, hogy az ellenállásnak igen nagy teljesítményűnek kell lenni (pont annyinak, mint a másik darab padlófűtés), ami tehát gyakorlatilag fűtőtestként üzemel, és ha a belőle kijövő hő netán nem hasznosul, akkor duplájára emeli az üzemeltetés költségét.
Például ha az eredeti az 1 kW teljesítményű volt, akkor a fenti szétvágási aránnyal a kisebbik darab 0,4 kW-os lesz, amihez egy olyan ellenállást kéne kapcsolni, amin majd 0,6 kW fog hővé alakulni, tehát több, mint azon a padlófűtés darabon. Ez gyakorlatilag egy hősugárzó. Ha nem a helyiségben van elhelyezve, hanem valami spájzban, azt akár fel is gyújtja.
Mondjuk itt #8 megírta, sorba kell kötni a két padlófűtés darabot, az egy felesleges kötés a tervekhez képest, és kész.
Kösd sorba a két területet. Ha ez lehetetlen, akkor tegyél be mindkettő elé egy-egy megfelelő feszültségű és áramerősségű diódát. Egyiknél a katód nézzen a fázis felé, másiknál az anód, hogy az együttes terhelés legalább nagyjából szimmentrikus legyen. 600V 15A terhelhetőségűvel nem lősz nagyon mellé.
Bár ez is szakembert kívánna, mert szigetelten kellene felszerelni némi hűtőfelületre a diódát, mert pár wattal melegedni azért ez is melegszik. Viszont a fűtőszálak teljesítményét megfelezi, és ez volt a lényeg. És ha házibarkács is, a hülyevédett érintésvédelmet is meg kell oldani. De ez a legolcsóbb megoldás, ha nem lehet utólag sorbakötni a két fűtést. Amúgy hozzáférhető a kötődoboz, ahol össze vannak kötve? Mert akkor csak sorba kell kötni őket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!