Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az elektrolit kondenzátorom...

Az elektrolit kondenzátorom polaritását kérdezném mert nincs megjelölve (tudom másképpen is kéne tudni) de nem rádiót akarok amúgy építeni ha valaki lehurrogna?

Figyelt kérdés

Mellékelek egy képet róla a két kivezetője teljesen egyforma sajnos + vagy - jelölés nincs, a képen a jobboldali kivezető szegecse rácsos a baloldali sima, hasonló kondenzátoroknál a síma felületűre szoktak + jelölést tenni. Ennek a típusa NH H22/4376298 4700 μF / 63 V.

[link]



#elektronika #kondenzátor #elektrolit kondenzátor polaritása
2022. márc. 26. 11:37
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget, ritkán fogok ilyet csinálni ezzel a kondival és egy 10A -es dióda segítségével az autórádió puffer áram táplásását oldottam meg önindítózásnál ne kapcsoljon ki a feszültségesés miatt és sikerült is azt viszont úgy tudom az lelektrolit kondit elég egyszer fordítva megtáplálni és annyi neki ezért kérdeztem rá, sőt azt is tudom 2200-as kondi is elégséges lett volna erre a célra.
2022. márc. 26. 14:40
 12/16 Szirty ***** válasza:
Hát igen. Fordított polaritással bekötve ha elég nagy áram tud átfolyni rajta (az autó mint környezet ilyen) akkor felrobban. Vagy jobb esetben kifúj, mert kiszakad rajta a biztonsági könnyítés vagy szelep (ami azért van rajta hogy ne robbanjon fel).
2022. márc. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

XD


Látod az oldalán azt a szép fehér csíkot ami mintha mínusz jel lenne, és benne azokat a V alakú fekete sávokat amik mintha nyílként mutatnának az egyik lábra?

2022. márc. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
2022. márc. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
14/14 es üzenetre a válaszom: köszönöm a segítséget már be van építve autó rádió elé és jól müködik, természetesen annyira én sem vagyok hülye ha ilyen jelzés lett volna az oldalán hogy ne tudjam hogy ez a (-) oldal jelölése, most már nem szedem ki hogy az oldalát lefotózzam de az ott lévő sávban egyáltalán nincsenek a (-) jelek de azért én is sejtettem hogy ezzel a sávval jelölt oldal lesz a negativ. Azért nem vagyok otthon benne mert én ilyen elektrolit kondikkal még nem igazán foglalkoztam villanymotornál cseréltem idág indító kondit illetve szivattyúnál állandó üzemit ott ilyen gond nincs a polaritással.
2022. márc. 27. 08:31
 16/16 Szirty ***** válasza:
100%

Nem kell lefényképezni, itt van egy:

[link]

:)


Én utána néztem és valóban, a G-Luxon következetesen nem rak rá "-" jelzést, csak a fehér nyilat...

2022. márc. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!