Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az elektrolit kondenzátorom...

Az elektrolit kondenzátorom polaritását kérdezném mert nincs megjelölve (tudom másképpen is kéne tudni) de nem rádiót akarok amúgy építeni ha valaki lehurrogna?

Figyelt kérdés

Mellékelek egy képet róla a két kivezetője teljesen egyforma sajnos + vagy - jelölés nincs, a képen a jobboldali kivezető szegecse rácsos a baloldali sima, hasonló kondenzátoroknál a síma felületűre szoktak + jelölést tenni. Ennek a típusa NH H22/4376298 4700 μF / 63 V.

[link]



#elektronika #kondenzátor #elektrolit kondenzátor polaritása
2022. márc. 26. 11:37
1 2
 1/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

[link]

Az a negatív, amelyiken a nyomkodások vannak.

2022. márc. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
1/1 Koplárovics Béci köszi de ez biztos mert olyat látok a google-ben kutatva ehhez hasonló kondinál a síma felületű oldalra be van nyomva a + jel a szegecsfejbe!
2022. márc. 26. 11:48
 3/16 anonim ***** válasza:
Az ilyen kivitelű alkatrészeknél mindig a jelölőcsík felén van a "-" pólus!
2022. márc. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. márc. 26. 11:58
 5/16 Szirty ***** válasza:
100%

"...mert nincs megjelölve"


Pedig akkora jelölés van az oldalán, hogy még a vége felől is látható. :)

2022. márc. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Én a saját adatlapjára támaszkodok, amiben ez a rész a lényeg:

[link]

És itt azt mutatja, hogy a nyomkodott rész a negatív. Ez amúgy egybevág azzal is, hogy valóban a jelölőcsík oldalánál szokott lenni a negatív pólus.

2022. márc. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Az tény hogy van jelölő csík de abban nyilszerű valamik vannak amiről nem tudtam egyértelműen hogy a negativ oldalra teszik, amúgy megeröltető dolog lenne azt a"-" jelet oda tenni, szintén hasonló kondinál láttam hogy a jelölő csíkban ott vannak a "-" jelek.
2022. márc. 26. 12:07
 8/16 Szirty ***** válasza:
Én az oldalán lévő jelölésre támaszkodok. Ami egyébként ált. nyíl és van benne egy (vagy több) "csík" vagyis - jel. :)
2022. márc. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Szirty ***** válasza:

Hát mind1. Most már tudod...

G-Luxonék úgy tűnik nem szeretik a "-" jelet is odatenni.

2022. márc. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Az tény hogy van jelölő csík"

Egy életben csak egyszer kell megjegyezni hogy az kondinál negatívat jelent, és utána menni fog. A szimbólumoknak pont ez a lényege.

2022. márc. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!