Hogy lehet benne mindig áram?
Nem vagyok villanyszerelő ezért a magam módján megrajzoltam paint-ben ezt a bonyolult kapcsolást.
3 eres vezetékben a fázis megvan szakítva kulcsos kapcsolóval
A kapcsolóig 2 eres kábel megy.
rózsaszín négyzet = sorkapocs
kábel végén elosztó.
Probléma: lekapcsolt állapotban is jelez a fázisceruza az elosztóban (természetesen csak az egyik lyukban).
Ha kötök rá fogyasztót akkor működik a kapcsoló fel/le tudom kapcsolni de a fázis ceruza szerint mindig áram alatt van.
Ha beledugok egy 0,4 wattos kis led lámpát az halványan pislákol.
Mi lehet a probléma?
A kapcsoló jól működik, kimértem multiméterrel!
Illetve nincs zárlat sem.
Én arra gondoltam hogy a kapcsolóig külön kellet volna elhúzni a kábelt nem 1db 2 eres kábelben. Lehet az elektromágneses indukció miatt? jobb ötletem nincs.
#11-nek:
Mivel a kérdező azt állítja hogy a kapcsoló a fázist bontja, és ennek ellenére a konnektorba dugva jelez a fáziscerka, így több lehetőség van:
-A kapcsoló nem a fázist bontja.
-Mivel a nullavezetőre kizárt hogy egy fázisceruza jelezzen, így fel lett cseréle a nullavezető és a védőföldelés szála. védőföldelésre jelezhet ha földhurok van, vagy a rendszer le sincs földelve.
-A kérdező troll.
4-es írta jól.
A két egymás mellett levő vezeték között kapacitás lép fel. Emiatt váltakozófeszültség esetén a kapcsoló kikapcsolt helyzetében is folyik egy csekély áram a fogyasztón keresztül. Ez a csekély áram a nagyobb teljesítményű fogyasztók működéséhez nem elegendő, például a hagyományos izzólámpa ettől egyáltalán nem fog világítani. Egy LED lámpa üzemi áramfelvétele kicsi, a vezetékek közötti kapacitáson folyó áram ilyenkor már elegendő lehet ahhoz, hogy a lámpa halványan világítson.
Lerajzoltam:
Ez a kapacitás kisfeszültségű kábeleknél 100-300 nF/km. Ebből adódik, hogy például, ha két vezeték 10 m hosszon halad egymás mellett, akkor az azok között fellépő kapacitás 1-3 nF. Ennek megfelelően, ha a kapcsoló kikapcsolt állásában a fogyasztónál összekötnéd a fázist a nullával, akkor is csak kb. 0,07-0,22 mA áram folyna.
- "Ha a földelésed tökéletes, akkor a nullavezetőre jelez, igaz? XD Nézd át azt a kibaxott földelést, mert ott lesz a gond. És nem válaszoltad meg, hogy melyik szálra jelez!"
- Válasz: nem. Kivan mérve, a fázis van megszakítva. Az elosztóban a fázis mindig világit ki és bekapcsolt állapotban is. Csak egy picit halványabban.
- "Biztos, hogy nem cserélted fel a földet a nullával a konnektoroknál?"
- Válasz: Biztos mert az elosztó az gyári kötés de a fázisban jelez nem a nullában és nem a védőföldben.
- "Vagy már eleve a bejövő fel van cserélve?"
- Erről nem tudok nyilatkozni nem én kötöttem be házba villanyt. Hogy tudom kimérni?
- "Az is számításba jöhet még, hogy "álföldelés" van. Vagyis mindenhol be van szépen kötve, csak épp sehol nincs ténylegesen leföldelve."
- Válasz: Ugyan az mint az előzőnél
- "A kapcsoló nem a fázist bontja."
- Válasz: A kapcsoló a fázist bontja ez 100%
- "Mivel a nullavezetőre kizárt hogy egy fázisceruza jelezzen, így fel lett cseréle a nullavezető és a védőföldelés szála. védőföldelésre jelezhet ha földhurok van, vagy a rendszer le sincs földelve."
- Válasz: Ezt szintnlén megválaszoltam. Ez egy 35 éves ház, nem én köttem be, nem tudom. Hogyan lehet kimérni?
-"A kérdező troll."
-Válasz: A kérdező nem troll. Ez egy valós probléma.
- 14/14
- Ez így teljesen logikusnak tűnik
Fejlemények: Beszéltem egy elektronikai műszerésszel és ő szerint ez teljesen normális jelenség és nem kell tőle tartani, illetve megrázni sem tud mert pár tized miliamper lehet csak benne amit a környezetéből összeszed
A Multi szerint 70V van a lekapcsolt fázis és az "elméletileg" 0 között.
Bocsánat ezt itt elírtam
- "Mivel a nullavezetőre kizárt hogy egy fázisceruza jelezzen, így fel lett cseréle a nullavezető és a védőföldelés szála. védőföldelésre jelezhet ha földhurok van, vagy a rendszer le sincs földelve."
- Válasz: Ezt szintnlén megválaszoltam. Ez egy 35 éves ház, nem én köttem be, nem tudom. Hogyan lehet kimérni?
Nem a nulla vezetőre jelez hanem a fázisra.
"Mivel a kérdező azt állítja hogy a kapcsoló a fázist bontja, és ennek ellenére a konnektorba dugva jelez a fáziscerka, így több lehetőség van:
-A kapcsoló nem a fázist bontja.
-Mivel a nullavezetőre kizárt hogy egy fázisceruza jelezzen, így fel lett cseréle a nullavezető és a védőföldelés szála. védőföldelésre jelezhet ha földhurok van, vagy a rendszer le sincs földelve.
-A kérdező troll."
Esetleg, ha elolvastad volna mások válaszait (derogált, vagy nem értetted?), akkor nem égetnéd magadat itt napok óta. Pont olyan vagy, mint a gyermekorvos, akihez elviszik a köhögős, hőemelkedéses gyereket, aznapi ötszázadik betegként, ugyanazon tünetekkel, és semmi mással, de ennek nem c-vitamint meg lázcsillapítót ír fel, hanem elküldi a Kékgolyó utcába, mert ez akár rák előjele is lehet. A fázis megy át a kapcsolóhoz menő száltól, amelyen fázis van, a kapcsolótól a dugalj felé menő szálra, amely a levegőben lóg. Kapacitás, érted? Híradástechnikában már nem tanítják az Xc=1/omega*C-t?
#19-nek:
De tanítják, csak hogy nem tudhatod, hogy egy 45 éves emberrel beszélsz!
A faxom sem emlékezett már fejből annak a kibaxott Glimm-lámpának a fogyasztására ami a fáziscerkában van! Mivel úgy emlékeztem hogy a vezeték lehetséges kapacitásához képest túl jelentős, ezért ezt kizártam. Úgy véltem hogy nem lenne képes kihajtani.
Utána néztem, tévedtem. Képes.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!