Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik Arduino készletet...

Melyik Arduino készletet érdemes megvenni kezdésnek?

Figyelt kérdés

El szeretnénk kezdeni Arduinozni, és ehhez szeretnék kezdőkészletet vásárolni. Mivel ez részben karácsonyi ajándék lenne, elsősorban magyar áruházból rendelnék, hogy biztosan megérkezzen.

Eddig 2 olyan készletet találtam, amiben benne van maga az arduino is, és elegendő eszköz:


[link]


[link]


Ezek közül melyiket érdemesebb megvenni? Vagy ha van esetleg másik készlet amit ajánlanátok, annak is örülnék. Előre is köszönöm



2021. dec. 4. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Egyiket se, a készletek tele vannak vackokkal, amit soha nem használsz, csak pénzkidobás. Először tervezz meg egy projektet és célzottan ahhoz vásárolj dolgokat, amik kellenek.
2021. dec. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szirty ***** válasza:
100%

Szerintem aki ismerkedni akar vele annak nincsenek konkrét projektjei. Ha nem sajnálod rá a pénzt bármelyik jó lehet kezdésnek. A kezdőkészlet lényege hogy ezt is, azt is ki tudd próbálni vele.

Nyilván aki már ismeri annak vannak a csomagban fölöslegesnek vélt dolgok (pl. USB kábel, egyéb vezetékek), de egy teljesen kezdőnek akinek semmije nincs annak ez is hasznos.


Az én tanácsom az hogy arduinot legalább kettőt vegyél, mert hullani fog... :)

2021. dec. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vortrex ***** válasza:
100%

1# Ekkora butaságot hogy lehet mondani??? Pont egy kezdő fog céltudatosan vásárolni, hogy tudná már mire van szüksége egy projekthez, ha nem is ért hozzá? Pont az a nagyszerű ezekben a kezdő szettekben, hogy egy kalap alatt megveszel mindent, és ha kitalálsz valamit, akkor ott lesz hozzá minden amivel meg lehet valósítani a prototípust már aznap, aztán a kész projekthez meg lehet rendelni a komolyabb alkatrészeket később.


Nekem is van kezdőszettem, meg pótalkatrészem egy tucat amit nem használok, viszont bármilyen prototípust egy hétvége alatt összetudok állítani. Bele is őrülnék, ha egy projekt alkatrészeihez minimum napokat kellene várni, pláne hogy ha egykét dolog kimarad, ami a szettbe egyébként benne volna.


Szerintem meg kötelező kezdőszettet venni. Egy minimális kezdeti beruházással mindenre lesz rálátásod, lehetőséged, pótalkatrészed, aztán majd ráérsz spórolni azzal, hogy ebay-es 700Ft-os arduino-t rendelsz kínából, ami pont ugyanolyan jó.


A kérdésre visszatérve a Hestore-os szimpatikusabb, van benne relé modul, i2c vezérlő az lcd kijelzőn, több szenzor, még a hobbielektronikásban csak egy protoshield van, ami tényleg hót felesleges.

2021. dec. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat, a Hestore-os nekem is egy kicsit jobbnak tűnt.

#2 Szirty, hogy érted hogy hullani fognak az arduinok? Rövid az élettartamuk, vagy kezdőként könnyű őket tönkretenni?

2021. dec. 4. 12:35
 5/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Kezdésnek jó lehet a kezdőszett is, de én akkor már a legolcsóbbat venném. Anno én is mikor kezdtem vele foglalkozni, nem akartam szettet venni, mert sok olyan volt benne, ami nekem nem kellett és az pénzkidobás lett volna, plusz én itthon összerakom magamnak azt ami kell. Ha olyan elemek vannak benne, amik neked tetszenek, vagy most úgy gondolod, hogy azokkal foglalkoznál, akkor oké, mert mind külön megvéve drága. Én anno ebay-en vettem hozzá cuccokat pluszban, sőt az egyik arduino alaplapot is onnan vettem harmad áron. Valójában amit én úgy gondolok, hogy gyakorlásnak a legjobb és van jövője, az a kijelző, a többi csak játék, nem igazán veszed hasznát a gyakorláson kívül.
2021. dec. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Testvéremmel közösen használnánk, és így félig-meddig karácsonyi ajándék lenne neki, ezért szeretnék eredeti arduinot, és még valamit hozzá, hogy tudjon is vele valamit kezdeni.

Köszönöm a tippet, megnézem hogy csak arduino+kijelző hogy jönne ki

2021. dec. 4. 12:48
 7/9 Szirty ***** válasza:
100%

"#2 Szirty, hogy érted hogy hullani fognak az arduinok?"


Azért azt nem mondanám hogy hullani fognak. Nem rövid az élettartamuk.

De a durvább áramköri hibákat, bekötéseket nem tolerálják jól.

Pl. feszültség egy kimenetre kívülről, túlterhelt kimenet, túl nagy fesz egy bemenetre, stb, stb.

Természetesen ilyen probléma nem biztos hogy lesz, de a kockázata elég nagy ahhoz hogy egy második példány legyen tartalékban. Főleg ha ketten akarjátok használni.

2021. dec. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy kínából (Ebay vagy Aliexpress) rendeld az ilyen szettet. Töredékáron meglesz, bár kicsit várni kell rá és nincs gari sem hozzá, viszont a minősége semmivel nem rosszabb attól, mint amit itthon kapsz!


Egyébként én is úgy gondolom, hogy némi elektronikai alap azért kell egy arduino projekt kivitelezéséhez. Valóban nagyon könnyű lefüstölni egy téves bekötéssel. Programozás gyakorlásához/tanulásához viszont egy arduino is elég lehet. Egyébként meg nem olyan drága. Ha valóban komolyan gondolod, akkor érdemes lehet többet venni. Sőt több félét is! Uno helyett, a kezdetekhez, elég lehet pl. egy nano is. Kezdő projektek kivitelezéséhez (pl. a led villogtatáshoz, nyomógomb kezeléshez) nem nagyon kell több attól. Ha a szettben uno van akkor ez persze nem opció.

2021. dec. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#4

A kimenetük például nagyon kis áramerősséggel terhelhető. Egy ledet elbír természetesen, de egy nagyobb fogyasztót már nem fog szeretni.

2022. jan. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!