Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a fővezeték sorkapocs,mágne...

Mi a fővezeték sorkapocs,mágneskapcsoló,kismegszakító egymás után bekötésének helyes sorrendje?

Figyelt kérdés

Adott egy hárompólusú kismegszakító,2 db mágneskapcsoló, 3 db fővezeték sorkapocs, és 6 db kismegszakító (3db 16A - 3db 10A).


Valaki feltudná nekem vázolni, hogyan alakul a vezetékezésük?


Ilyenre rövid leírásra gondolok,hogy: 3 fázis megy a 3 sorkapocsba,ott kettéosztani hogy pont 6 legyen belőle a 2x3 db mágneskapcsolóhoz, azok kimenetei pedig mehetnek a 6 kismegszakítóra.


Később tudok küldeni linket az alkotóegységekről.



2021. júl. 20. 15:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kapocs-kismegszakító-mágneskapcsoló

Ha nem érted miért, ne nyúlj hozzá.

2021. júl. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a hárompólusú a sor legelejére kell.
2021. júl. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Szirty ***** válasza:
100%

Attól függ mit akarsz.

Melyiknek mi a szerepe, melyik kismegszakító milyen áramkörre megy stb.


Sorkapocs? Minek a sorkapcsa?

Valamelyik elmenő áramkörnek? Vagy mindegyiknek? vagy a betápláló vezetéknek?

A sorrend alatt mit is értesz? Az áramút sorrendjét? A rajzon szereplő sorrendet? lentről fel, fentről le, jobbról balra? Hogyan?

Vannak elágazások? Mi ágazik el hova, merre?


Így olyan a kérdés mint ha azt kérdeznéd milyen sorrendben kell belerakni az alkotóelemeket az ételbe.

Hát attól függ mit akarsz főzni! :)

Persze vannak bizonyos "ökölszabályok" de mindenre kiterjedő általános fix sorrend nincs.

2021. júl. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát, ez nagy tévedés, ezek így a fenti 1. és 2. szerinti kötött sorrendben alkalmazhatóak csak.
2021. júl. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Belinkelem az alkatrészeket és sok fentebbi kérdés világos lesz!


Fővezeték sorkapocs 3db: [link]


Mágneskapcsoló 2db: [link]


3pólus megszakító 1db: [link]


Kismegszakítók 3db: [link] (valamint 3db 16 amperes)


A feladat nem túl bonyolult egyébként.

Bejön a 3 fázis, majd elkellene valahogy úgy osztani hogy az egyik mágneszeleppel nappali áram lesz kapcsolva, a másikkal pedig éjszakai.

Mivel 3-3 kivezetése van a két mágneszelepnek, valamint kismegszakítóból is 3-3 van így már csak a kábeleket kell kimatekozni.:)


Elvi hiányosságaim ismét felszínre kerültek, Szirty kolléga már veterán segítőm így válaszolnék a kérdéseire.


Az áram vezetésének sorrendje a kérdés:) Nem ágazik ki semmi semerre, a bejövő 3 fázisból, a fővezeték elosztó segítségével 6 kimenő vezetéket kell varázsolnom, amiket aztán kismegszakítóval biztosítanom kell, és a mágneskapcsoló 3-3 lábára elosztani, ami majd szépen feszültség alá helyezi, az éjszakai/nappali áramkörköz tartozó reléket.


Valószínűleg rossz a jelenlegi gondolatmenetem, de azért leírom hogy a kérdés kiírása előtt hogyan elmélkedtem: Először is a 3fázis automata -> mindegyik fázis bemegy az 1-1-1db elosztóba, amikből utána kimegy 2-2-2db, ezeket már köthetem a két mágnesszelep 3+3 bemenetére (itt nemtudom számít e,hogy egy darab kapcsolóra is csak 3 különböző fázist kössek), aminek a 3+3 kimenete ->> 6db kismegszakító, amik pedig mennek a relékhez.


De az 1-es válaszoló akkor kijavított, hogy 3fázis-elosztó-megszakító-mágneskapcsoló, és ezután megy a relékhez? Ez ha még konfirmálva lenne valaki által azt megköszönném:)

2021. júl. 20. 22:16
 6/11 Szirty ***** válasza:

"Nem ágazik ki semmi semerre, a bejövő 3 fázisból, a fővezeték elosztó segítségével 6 kimenő vezetéket kell varázsolnom"


Tehát elosztod és hat fele megy ki az az egy ami bejön. Tehát elágazik!

2021. júl. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja így már értem a korábbi kérdést :D Igen, igazat adok!
2021. júl. 21. 18:41
 8/11 A kérdező kommentje:

A főnök helyre tett és ő sorba tette úgy ahogy gondolta, innentől kezdve én így kötöm be aztán max átköti. 3fázis breaker -> 3 elosztó ami minden fázist ketté szed -> L1/L2/L3 -ba bekötöm a mágneskapcsolóre az egyik osztott 3 fázist, aztán a másik 3 fázis ugyanígy L1/L2/L3 -> mehetnek sorban a kismegszakítókra


Kérdés:

Elméletben egy megszakítón mindegy az áram iránya a 2 bekötési pontján, (gyakorlatban szabványos), de ha van rajta fésűs sínnek hely, akkor mindig a sínes oldal a bekötő oldal az sín,nélküli pedig elmenő nemde?

2021. júl. 22. 12:40
 9/11 A kérdező kommentje:

*a sín nélküli pedig

(bocsi az elírásokért)

2021. júl. 22. 12:41
 10/11 anonim ***** válasza:

A főnök helyre tett és ő sorba tette úgy ahogy gondolta

Azt rosszul gondolta. A leágazások elejére kellenek a kismegszakítók.

2021. júl. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!