Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » El lehet úgy adni valamit,...

El lehet úgy adni valamit, hogy nincs meg az eredeti csomagolása, doboza?

Figyelt kérdés
Alig használt, szinte teljesen újszerű elektronikus eszköz, a rendszer vissza van állítva a gyári beállításokra, 1-2x vettem elő, de rájöttem, hogy nekem nem kell. Jó ideje a polcon nyugszik, gondoltam eladom, legalább valamennyi pénz bejönne belőle. A gond az, hogy sajnos már anno kidobtam a csomagolását és a dobozát, a papírjaival együtt. Ez probléma lehet?

2021. jan. 31. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
El lehet adni, csak kevesebb pénzért, mintha meglennének a papírjai és a csomagolása.
2021. jan. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Áron alul eltudod adni. Nézd meg hogy újonnan dobozzal mindennel együtt milyen áron megy, pontosabban melyik a legolcsóbb ár amennyiért árulják egy webshopban, abból 6-7 ezret levonsz és annyiért kezdd el hirdetni. Ha nem igazán tolonganak érte akkor még faragsz le az árából.

Sajnos ez csak így fog menni, és írd oda a hirdetésbe hogy a gyári csomagolása meg papírjai nincsenek meg, így még garancia sem érvényes hozzá ha nincs meg hozzá semmi papír sem. Sajnos emiatt elég sokat veszít az értékéből eladás terén hiába használtad alig, sajnos ez ilyen. Sokan inkább hozzácsapnak 3-5 ezret és megveszik bontatlan gyári dobozával, és garanciával együtt.

2021. jan. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem nem lenne az, ha olyasmit keresnék.
2021. jan. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze.

Sőt, itt sokak véleményével ellentétben: ha aktuális használatra kell valakinek, akkor a papírokkal nem igazán fog törődni. Az inkább a gyűjtőknek fontos. Tehát ha valami antik dologról van szó, akkor bizony durva különbségek vannak a dobozos, és a doboz nélküli példányok között. Értsd ez alatt, hogy akár a duplájába is érhet, ha van hozzá doboz, meg hungarocell (ha abban volt eredetileg).

De egy napi használati terméknél édesmindegy. 5-10% a különbség max. De a tényleges árat úgyis a kereslet határozza meg.


#2 "Áron alul eltudod adni."

Ami használt, azt - hacsak nem valami gyűjtői különlegesség - mindig áron alul lehet eladni. Ha meg van bontva, de soha nem volt használva, akkor is már kevesebbet ér, mint egy bontatlan példány. Webshopokban is az újracsomagolt, soha nem használt termékek kb. 10%-kal olcsóbbak. Egy használtért ha a jelenlegi piaci ár 80%-át sikerül elkérni, az már kifejezetten jónak mondható.

Garancia meg úgysem lenne hozzá, hacsak nem gariidőn belül akarná eladni.

2022. máj. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!