Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen tápra van szükségem?

Milyen tápra van szükségem?

Figyelt kérdés
Adott 5 darab LED, amik meghajtásáért egyenként 700mA, és 3V szükséges. Ha mindezeket sorba kötöm, akkor olyan tápra van szükségem ami 15 voltot képes leadni, és 700mA-t?

2021. jan. 16. 10:25
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Tessék mondani, ez most a "hogy kössem be" csport,

vagy a "ki a hülye és li a nagyobb.." csoport, mert lassan már több az egymást ekéző h.sz., mint a téma taglalása.


Végül is nem értem a vitát, hiszen szinte mindenki jól írta a lényeget.

Aki valamiben félig tévedett, esetleg pontatlanul fogalmazott, azt meg kiegészítette, pontosította a következő.


Szerintem itt nincsenek "hülyék", legfeljebb néha kicsit flusztrált emberek, akik lényegében azért szóltak hozzá, mert ismerik a témanyitóval kapcsolatos megoldást.


Köszönöm a figyelmet!

2021. jan. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

Ezekből is látszik, hogy probléma van a felfogásoddal.

Azért írtam csak Sz-betűt, hogy "személyeskedés" címén ne legyen kifogásolható, meg hátha így elkerülhető, hogy mégis beledumálj. De nyilván neked muszáj volt így is kényszeresen beleszólni.

Meg azt is fenntartom, hogy sértő módon nézed hülyének a másikat, oktalan "kiegészítéseiddel", ami ráadásul semmi pluszt nem tesz hozzá a témához.

Nektek (egyeseknek) az is mindegy, amikor névvel szerepeltem, hiszen annyi jóérzés nincs bennetek, hogy legalább a szakmabelit megkímélnétek a folyamatos hülyének nézéstől.

Mint amikor jön a bölcselkedő villanyszerelő és elkezdi nekem nagyképűen megmagyarázni a trafók soros kötését meg a csúszógyűrűs aszinkron motorokat.

És nem bírja felfogni, hogy ilyen gyerekes / iskolás dolgokat nekem ne magyarázzon (amiket én már gyerekként is hamarabb tudtam, mint a többi kortárs), mert ez olyan, mintha másnak az 1x1-et akarná oktatni. Sőt, kioktatni.

Azért ilyeneket máshol nem nagyon látni, akik ennyit nem képesek megérteni:


Ne magyarázd nekem az 1x1 megoldását, mert ez sértő! Ennyire hülyének nézel?


Nem érti... Mert Sz-betűs.

Gyakorlatilag kijelenthető, hogy végül ilyenek miatt fejeztem be tavaly nyáron az oldal látogatását és most sem tervezem folytatni, mert ez nem elviselhető, hogy itt ilyen trollok rontják folyamatosan a levegőt, szívják el az energiát.


Ne vicceljünk, megírtam 3, 5, 13, 17, szakmai hozzászólásokat, cserébe ezt kell eltűrni? Trollokat? Energiaelszívást?


Ennyit nem ér az egész!

2021. jan. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
Előző (32) a 30-ra ment. Az Sz-betűsnek. Kénytelen vagyok jelezni, mert csak tartalom alapján nem mindig tudnak itt értelmezni.
2021. jan. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 Szirty ***** válasza:
Hagyd már abba! :)
2021. jan. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

#31, itt az a baj, hogy Gelkaraktáros ezen algoritmus alapján működik:

1. Hozzászól szinkron gép, aszinkron gép, stb témában

2. kap egy kiegészítést, mivel nem volt elég alapos, amit mondott

3. erre kijelenti, hogy ő ezt tudta, csak nem mondta (hetvenedszerre ez igen humoros), és mindenki villanyszerelő

4. go to 1.

Szóval ő az Sz-trollok legtrollabja. :D

2021. jan. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

35:

Az a baj, hogy hazudsz, csak nem veszed észre magad.

Te tényleg abban a hitben élsz, hogy jogosan egészítettél ki valamit, nem voltam alapos bla bla.

Közben simán csak trollkodsz, felesleges dolgokon piszkálódsz, vagy épp arcátlanul visszaélsz azzal, hogy valamit szándékosan rövidítve fogalmaztam, mert pont nem arról írtam dolgozatot, hanem valami mást részleteztem inkább, ami éppen akkor lényegesebb volt.

Ezek megint olyan dolgok, hogy azt én tudom, mikor, miről kell bővebben írni, vagy miről nem kell, tehát ezt is nyugodtan rám bízhatnátok. Nem ti fogjátok megmondani, én hogyan építek fel válaszokat és miért.


Továbbra is csak azt mondom, egy ilyen helyen úgy kellene működni, hogy akik szakmabeliként válaszolgatnak, illetve látni lehet a szövegén, hogy nem laikus, akkor azt nem csesztetni baromságokkal, energiát elszívni, hülyeségekkel, kitalációkkal. Mi több, még el is üldözni innen, tapasztalt szakembereket.


De ez sajnos így működik az életben, láttam már ilyet külső szemlélőként is, amikor valahonnan a normális ember kénytelen elmenekülni, a selejt alja miatt.


Sz: fejezd be!!!

2021. jan. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

Bármikor lehet bármit bárminek hívni, csak azért nyilvánvaló, hogy ki kampózik.

Itt van például ez:

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-..

A 9-es szólás. Később felhívta valaki a figyelmedet, hogy szinkron generátornál nem ezt hívják öngerjesztésnek. De nyilván tudtad. :)

2021. jan. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

37.

Csak kiröhögteted magad, de neked persze soha nem volt tiszta az agyad, ez is csak egy újabb példa rá.

Nézd, felesleges nektek magyarázni, ilyenek mindenhol vannak, trollok, pszichiátriai esetek.

Emlékszem itt olyanra is, amikor az Sz-betűs troll másokat is kiakasztott, sőt feldühített, mert akkora jó érzéke van hozzá.

Legjobb volt, amikor két ilyen troll kezdte egymást vérét szívni, hiszen az Sz-betűs nem csak velem keveredett vitába.

Nálatok biztos, hogy valami nem stimmel a fejetekben és kizárom, hogy ezt az élőhelyeteken mások nem látják, sőt nem szenvedik el. Így még hagyján, ki lehet lőni az ilyeneket, el lehet kerülni a Gyakori Kérdéseket is. De azokat sajnálom, akiknek személyesen is ártani tudtok.

Vannak persze rendes emberek is, hiszen privátban kaptam támogató üzeneteket is, vagy olyat is, aki megköszönte, hogy sokat tanult tőlem.

Ilyenre persze volt példa 20 év alatt más fórumokon is, hiszen legtöbben megbecsülik a tapasztalatok átadását, ami nekem csak az üres idő kitöltése, amit a vállalkozásom lehetővé tesz.

Nem mindenkiből csak a rosszindulat, negatív hozzáállás beszél. Negatív, gonosz embernek születni kell, hiszen ismerünk ilyen példákat is az életből.

Úgyhogy hozzátok hasonlókat én tényleg csak a legalja sérülteknek tudom tekinteni, akik kártékonyak és nincs is abban meglepő, hogy pont a Gyakori Kérdések legalján, Magyarország legalján csapódnak le.

2021. jan. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Hát, ez egy olyan volt, ahol senki nem írta le, mi hiányzik, nem is tudtad azt mondani, hogy persze, te ezt is tudtad, csak úgy gondoltad, hogy nem is kell ez ide. Korrigáld. A tények beszélnek.
2021. jan. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

39. Hülyeségen rugózol, vagy próbálsz kapaszkodni valamibe, ami csak a fejedben létező agyrém.

Szánalmas sérült alaknak tartalak.

2021. jan. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!