Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen tápra van szükségem?

Milyen tápra van szükségem?

Figyelt kérdés
Adott 5 darab LED, amik meghajtásáért egyenként 700mA, és 3V szükséges. Ha mindezeket sorba kötöm, akkor olyan tápra van szükségem ami 15 voltot képes leadni, és 700mA-t?

2021. jan. 16. 10:25
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
45%
Aha 15V-ot és minimum 700mA-t le bírjon adni.
2021. jan. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Tehát a feszültség összadódik fogyasztónként, az áramerősség viszont változatlan?
2021. jan. 16. 10:43
 3/41 anonim ***** válasza:
75%

Nem aha.


Áramgenerátoros táplálást igényel és lehetőleg 600 mA-rel jobban járnál, ha nem akarod túl hamar kinyírni. De a mégis, akkor persze tolhatod...


Utána megnézed a fehér LED karakterisztikáját és levonod belőle, hogy ekkora áramon már 3,5 V is eshet egy ilyen LED-en. Ezt megszorzod 5-tel és máris kezdesz okosodni.


Végül rájössz, hogy egy áramgenerátoros drivert kell beszerezni, ami 600 mA áramra stabilizál (ha jót akarsz).


Feszültségben pedig képes legyen kiszolgálni minimum 20 V-os LED-sort, de az sem gond, ha 10-30 V között képes generálni. Feszültséget.


Érted?

2021. jan. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy úgy.

Soros kötésnél a feszültségek összeadódnak, és minden leden ugyanúgy 700mA fog átfolyni. Ez esetben 15V-os 700 millis táp kell.

Párhuzamos kötésnél meg az áramok adódnak össze, s minden ledre 3V-ot kell adni, ehhez kell 3V-os és 5*700= 3,5A-es táp.

2021. jan. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
61%

"feszültség összadódik fogyasztónként"


Ne nagyon keverjük össze a "fogyasztókat", ami tág fogalom. Diódákról beszélünk (LED), ami a fogyasztóknak egy speciális típusa.


Nem fogható fel úgy például, mint egy izzólámpa, izzószál, amit többé-kevésbé lineáris fogyasztónak tekintünk (hagyjuk most a hidegellenállás titkait, minek is bonyolítani...).


A dióda viszont nagyon nem lineáris eszköz, a feszültség-áram görbét tekintve.

2021. jan. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
55%

Persze, attól még igaz, hogy sorosan összeadódik a feszültség, de mindegy, ezt már úgyis elszúrtam...

Valamelyik Gyakori-troll úgyis bele fog kötni, ezt már ismerjük...

Minimum az Sz-betűs troll, alapból rárepül.

2021. jan. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 Szirty ***** válasza:
0%

Szia Szervizmérnök ÚR!

Megint inkognitóban tolod a beszólogatást?

:)

2021. jan. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
0%

7. Kiestél a szerepedből: szavakon való esztelen kukacoskodás.


Utána következik a másik Gyakori troll. Amelyik elkezd engem oktatni (az oktatót) hogy mit jelent soros soros kapcsolás, amivel szerinte én nem biztosan vagyok tisztában.


Végül hiányolom még a főbeteget is, amelyik elmagyarázza nekem, hogy hülye szakmunkás, mit okoskodik itt...


Mekkora egy viccoldal, még mindig nem térek magamhoz... Hogy miket láttam itt tavaly...

2021. jan. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
25%
Kétszer "sorosoztam", mert közben elterelték a figyelmem...
2021. jan. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 Szirty ***** válasza:

#8!


Nem kell mindent személyes sértésnek venned amivel nem értesz egyet (vagy csak szimplán nem érted és érinti a témát amiben éppen megnyilvánultál)!


Azt javaslom ne írj ide amikor elgurul a gyógyszer (mint most is)! Számolj el előbb tízezerig!


No meg el kell(ene) fogadni hogy rajtad kívül nem mindenki hülye és mindig vannak nálad okosabbak...

2021. jan. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!