Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Árammérő funkcióban nyúltam a...

Árammérő funkcióban nyúltam a konnektorba, megrázott?

Figyelt kérdés

sziasztok, véletlenül rossz mérőállásban nyúltam a konnektorba a mérőpálcákkal, ami következtében szikra lett (primitív hiba, benéztem). 10A biztosíték van benne, a mérőfej is 10a 300v cat3 biztosítású. Éreztem hogy egy picit melegedett a mérőfej, de nem olvadt meg, nem volt égett szag.

Megrázhatott az áram? Vagy annak nyoma lenne a mérőpálcákon?



2020. dec. 27. 19:22
 1/7 anonim válasza:
100%
Azt éreznéd ha megbaszna az áram.
2020. dec. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehet az idegesség és a szégyenérzet miatt érzem a szivemet, hogy valami van ott. Nagyon gáznak érzem ezt a piti hibát. Semmi fájdalmat nem éreztem, csak melegedett egy pillanatra a pálca. De akkor valószínűleg nem rázott meg..
2020. dec. 27. 19:26
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Ha megráz azt érzed. Sosem rázott még meg?
2020. dec. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem rázott meg az áram, ha megrázott volna nem kérdeznéd, nem egy kellemes érzés.
2020. dec. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

230 sose. Ilyen kihúzhatós nyalóka rázott meg körülbelül a legjobban.. :D

Akkor megnyugodtam! Köszönöm szépen a segítséget és a normális válaszokat.

2020. dec. 27. 19:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyanaz az érzés mint a nyaloszkóp csak a kezeden és erősebben bizserget.
2020. dec. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szigetelt eszköz volt a kezedben, hogy rázott volna meg?

Sokszor kell feszültséget mérni a hálózaton,nyilván nincs áramtalanítva, de megfelelőem szigetelt eszköz kell hozzá és betartani a mérési előírásokat.

2020. dec. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!