Szabályos hogy napjainkban egy villanyszerelő se wago se semmi csak összetekeri és szigszalagozza a vezetéket?
Figyelt kérdés
#villanyszerelés #Sodrott kötés
2020. dec. 12. 18:58
1/11 anonim válasza:
Elég sok villanyszerelő csinálja így, de nem szabályos...
2/11 anonim válasza:
Sajnos a mai "szakemberek" jó része a börtöniskolában szerezte meg a képesítését (nem csak a villanyszerelők), így aztán nem szabad meglepődni semmin. Aki nem, az már valamelyik nyugat-európai országban dolgozik, ottani bérért.
Az összetekerés már sok-sok éve nem szabályos.
3/11 A kérdező kommentje:
És mennyire jó ez a kötés 32Aes terhelésnel? Nyilván nem állandóan annyi de előfordulhat
2020. dec. 12. 19:26
4/11 anonim válasza:
Kérdező, nyugodj meg elég strapabíró a szigetelő szallagos megoldás. Szerintem ha végig néznél 5 házat, ami 10 évnél régebbi akkor mind az 5-ben találnál legalább 1, de inkább több szigetelőszallagos összekötést/elkötést.
5/11 anonim válasza:
#4 Ne 5 olyan házat nézz meg, ami 10 évnél régebbi, hanem 5 olyat, ami a tűzoltók szerint "elektromos hiba" miatt égett le. Pedig ugye elvileg mindegyikben lennie kell túlterhelés és zárlat elleni védelemnek.
Csak a szaki jobban tudta, hogy "jó lesz az úgy is, régen is jó volt".
6/11 anonim válasza:
5# nem akarok belemenni, de az elég szélsőséges esett, ott az egész hálózat kuka. Pár szigetelőszallag még bőven jó, nem véletlen van benne a nevében a "szigetelő" szó, attól ugyan úgy van terhelés, megszakítás és olvadó biztosíték is.
7/11 anonim válasza:
#6 én sem akarok belemenni, de szerintem a tüzek nem a szigetelés leromlása miatt alakulnak ki elsősorban, hanem a leromló átmeneti ellenállás miatt, ami előbb felizzik, mint ahogy a kismegszakító megszólalhatna, vagy eleve akkora már, hogy eleve ki sem tud alakulni a megfelelő nagyságú zárlati/túlterhelési áram. Eleve nem biztonságos egy ilyen kötés, a mester kézügyességén múlik, ezért nem kézbentartható, hogy mit bír majd 1-5-10 év múlva.
8/11 anonim válasza:
Én forrasztok. 1991-ben csináltam az elsőt. És tegnapelőtt volt a legutóbbi. Egyik munkámmal sem volt gond eddig. 230 fokon olvad az ón. Ha az leolvad, ott már nem a forrasztás a gond.
9/11 anonim válasza:
#8 ez rendben is van (persze forrasztani sem tud mindenki egyformán jól), de a kérdező a sima összetekerést írta.
10/11 anonim válasza:
"persze forrasztani sem tud mindenki egyformán jól"
Rendes folyasztószerrel forrasztani se kell tudni szinte.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!