Villanyszerelők, a villanykapcsoló nem kompatibilis az izzóval?
Ez a villanykapcsolo es ez az izzo (3db van a csillarban) nem mukodik egymassal. Halvanyat vilagit, de sem a teljes fenyerot nem eri el, sem kapcsoli nem tudom.
Kulon-kulon mukodik a kapcsolo is meg az izzo is.
Mi lehet a gond? (A gyarto szerint ilyen panasz meg nem volt.)
én nem vagyok villanyszerelő de annyi biztos, hogyha világitós a villanykapcsolód akkor azt nem minden izzó birja
Nálunk elkezdett szó szerint stroboszkópba átmenni még lekapcsolt állapotban is a körte, amikor a villanyszerelő összerakta
Így ki kellett cserélni a kapcsolót egy hagyományos fényjelzés nélkülire és megszünt a villogás
Az a lámpa egyszerű, kapacitív előtétes konstrukció, amivel lehetnek problémák akkor is, ha az elméletileg megjelölt 5 W felett van.
Továbbá egy részlet a kapcsoló leírásából:
Sehol nem írják, hogy ez a (legalja amúgy) fényforrás dimmelhető lenne. A dimmelhető LED-fényforrásoknál (de hosszú, de sem izzót, sem lámpát nem merek írni, mert azonnal megjelennek a szőrszálhasogatók) külön írják, hogy dimmelhető. Még így is válogatósak. Nekem volt szerencsém olyan Osramhoz, hogy működött az olcso GAO tekerős fényerőszabályzóval, egy másik típus viszont nem, bizonyos fényerőknél stroboszkópozni kezdett. Ez utóbbi egy okos, háromgombos dimmerrel elboldogul, ennek meg annyi a baja, hogy a legkisebb fényerő a maximális 25%-a, lejjebb nem engedi szabályozni.
Meg kell találni azt a bevált típust, amit szeretnek a LED fényforrások, és ez általában nem a legolcsóbb árkategóriában szokott lenni.
4.
Félrebeszélsz, két okból is. Egyébként ezt soha nem is értettem.
Hiába mondom, hogy a LED-lámpa egy normális elnevezés, hiszen van izzólámpa, volt petróleumlámpa is stb.
Mindezek mintájára a LED-lámpa is tökéletes.
Erre mindig elkezd valaki "fényforrásozni", ami tök hülyeség szerintem, de ti tudjátok...
Másik dolog, hogy itt nem dimmerről van szó, hanem érintőkapcsolóról (ki-be).
Harmadig dolog, van egy olyan trükk is, hogy egyik LED helyett izzót teszünk be (esetünkben két LED, egy izzó párhuzamosan), az is működik.
Sem nem alszik ki, sem a maximális fényerőt nem éri el. Ebből gondoltam hogy dimmer. MáR A 80-as években is volt a Kontaktának érintős dimmere, ami az érintés hosszát figyelte, ettől függően kapcsolt, vagy dimmelt.
Kérdező: a kapcsoló leírása írja, hogy kis fogyasztású LED fényforrásokhoz NEM ALKALMAS.
Nem dimmelos a kapcsolo, ezert is fura, hogy egy ilyen halvany fenynel allapodik meg, mikor osszekoti a szerelo. Es onnan se fel, se le.
Igen, vilagitos a kapcsolo.
Hat azt irja, hogy 5W alattiaknal fordul elo LEDek eseten. Ezeknek darabja 7W es harom darab van a csillarban.
Miert irjatok, hogy legalja izzo? G9-es foglalatu, nagy fenyereju, hideg fenyu LED izzot nem talaltam mast, csak ezt es ez a V-Tac eddigi tapasztalataim szerint jo termekeket gyart.
7.
Nekem még mindig van belőle 2 db, véletlenül annak kétféle típusa is: az egyik megjegyzi kikapcsolási fényerőt, a másik mindig maximumra kapcsol be, utána lehet csökkenteni.
Ezekre a triac érintőkapcsolókra is vonatkozik, hogy csillár esetén 1 db izzóval működik úgy, hogy a többi lehet kompakt fénycső vagy LED, csak utóbbiak fényereje mondjuk kevéssé változik, a fázishasított szinusz miatt. Továbbá a LED-lámpa kapacitív előtétes ne legyen, mert a soros kondenzátor a meredek impulzusokkal szemben nem sok impedanciát képvisel, így kinyírhatja.
A diódás-pufferes áramkörrel kezdődő LED-lámpa vagy kompakt fénycső viszont a szinusz csúcsára töltődik, annak mindegy.
8.
Ez nem furcsa a konstrukció ismeretében és az 5 W-ot nem kell pontosan szó szerint venni. A működést befolyásolják egyéb tényezők is.
V-Tac sem mindenkinek jön be.
Rendben, koszonom. Valoszinuleg kicserelem akkor a csillart, amugy sem tetszett, hogy ez a G9 foglalat igy bekorlatozott, eleg dragak ebbol az izzok.
Egy darab nagyobb teljesitmenyu izzoval akkor az elmondottak szerint mukodnie kell.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!