Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért kapcsol le a kismegszakító?

Miért kapcsol le a kismegszakító?

Figyelt kérdés

Nemrég az egyik hagyományos villanyégőnk a felkapcsolás pillanatában egy nagy villanással tönkrement. Ebben a pillanatban a villanyóra mellet lévő 16 és 25 Amperes kismegszakítók is leoldottak. Miért?

Nem először történt ilyen, pár hónappal ezelőtt (nem tudom már pontosan mikor) ugyanez történt - annyi különbséggel, hogy az egyik az előszobában a másik a konyhában történt. De miért old le a kismegszakító ha a hagyományos villanyégő a felkapcsolás pillanatában tönkremegy? Mindkét izzó üvegbúrája belülről megfeketedett - átlátszó maradt ugyan de kissé fekete. Nem minden esetben old le a kismegszakító amikor az izzó tönkremegy - de amikor leold miért old le?



2020. aug. 10. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Nem vagyok szakember. Lehet valahol zárlat van.
2020. aug. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan izzók (főleg a GU10-es halogénekkel tapasztaltam), amik úgy égnek ki, hogy az izzószál rövidzárlatot csinál. Ilyenkor villan egy nagyot és elég (kiég), a kismegszakító pedig leold, hisz az a dolga, hogy zárlat esetén megszakítsa az áramot, így csak az izzó ég ki, nem az egész ház.
2020. aug. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
80%

Gyerekkoromban nem is nagyon voltak ilyenek. Ha egy izzó kiégett, az csak gyengéden megszakadt és kész.

Nem volt ilyen, hogy (hülye hasonlattal) még Pakson is bejelez a védelmi rendszer, mert a lakásban elpukkant egy izzó.

Az utóbbi évtizedekben alkalmazott nemesgázadalék* valószínűleg hajlamosabb az ionizálódásra, amikor az izzószál megszakad, ívet húz és úgy begyújtja a gázt, mint a fénycsövek esetében az a működés természetes része.

De a fénycsöveknek nem véletlenül van áramkorlátozó előtétje, ami nélkül az áram mértéktelenül nőni kezdene, miután a gázkisülő lámpák impedanciája a hőmérséklettel együtt csökken, azaz önmagát erősítő folyamatban gyilkolja meg magát.


Az izzólámpa leglényegesebb "összetevője" természetesen a vákuum, ami az izzószál elégését gátolja, amellett kisebb százalékban nemesgázzal is védik, ami volt benne korábban is, csak talán más összetétel vagy kevesebb, mivel akkor még nem spóroltak ennyire az izzószál anyagán.

2020. aug. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
70%

Lent kimaradt a csillag, így akartam volna:

*Az izzólámpa leglényegesebb "összetevője" stb.

2020. aug. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

"De a fénycsöveknek nem véletlenül van áramkorlátozó előtétje, ami nélkül az áram mértéktelenül nőni kezdene, miután a gázkisülő lámpák impedanciája a hőmérséklettel együtt csökken, azaz önmagát erősítő folyamatban gyilkolja meg magát."

Ekkor ostabaságot is régen olvastam. Tisztában vagy a fénycső működésével, vagy csak írtál valamit?

2020. aug. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%
5: Kösd be előtét nélkül a fénycsövet és semmi gond, idióta.
2020. aug. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!