Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan működik a laptop...

Hogyan működik a laptop akkumulátorának töltése?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy használatban van-e az akksi, miközben töltőn van? Illetve mi történik akkor, ha feltöltött a laptop? Csepptöltéses móddal tölti, vagy egy az akksitól független áramkörön keresztül kapja a tápról az elektromos energiát? Gondolom laptop/alaplap függő, de úgy általában hogyan működik?
2019. nov. 27. 16:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a sajátomról (5+ éves ThinkPad) tudok beszámolni. Itt az alapbeállítás az, hogy ha feltöltődött az akku, akkor nem használja, engedi 96%-ig magától lemerülni, és akkor újra nekiáll feltölteni. Szóval nekem úgy tűnik, hogy ha feltöltődött az akku, akkor azt teljesen leválasztja.


A ThinkPad specialitása, hogy át lehet állítani ezeket a határokat. Ezért az akku védelmében át is állítottam 70 és 80%-ra, így elvileg lassabban megy tönkre. Más gyártók legjobb tudásom szerint nem adnak ilyen hozzáférést.


Az újabb ThinkPadekben pedig van egy beépített kisebb akkumulátor is, azért, hogy menet közben is cserélni lehessen a nagyot, de az enyém még nem ilyen.

2019. nov. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Li-ion akkunál tilos a csepptöltés, mindegyiknél.

A megadott végfeszültségig kell tölteni, majd ezen addig tartani, míg az akku által felvett áram (A) az kapacitás (Ah) tizedének megfelelő értékre esik vissza.

Ekkor van 100 % töltöttségen és a feszültséget kötelezően le kell kapcsolni róla.

Csepptöltőáramot alkalmazni azért tilos, mert a cella túlszívná magát és nőni kezdene a nyomás a belsejében. A laptop 18650 cellái mellesleg túlnyomásvédő szeleppel is rendelkeznek arra az esetre, ha az akkuba integrált elektronikus védelem és a laptopban lévő töltésszabályzó egyike sem végezné jól a dolgát, vagy belső zárlat keletkezne a cellában.

A hagyományos technikák szerint valamennyi önkiülés után a laptop ismét rátölt és a fenti módon telenyomja megint 100 %-ra. A laptop mindeközben kizárólag a hálózatból veszi az áramot, amíg be van dugva.

Úgyhogy állandó hálózati üzemnél ki is nyíródik az akku egy idő után, mert a folyamatos max. töltöttség leamortizálja kémiailag.

Ezért találták ki a részleges töltés lehetőségét a korszerűbb megoldásoknál.

2019. nov. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!