Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 12 voltos ólomsavas akksinak...

12 voltos ólomsavas akksinak gond az, ha 18.5 voltos 3.5 amperes laptoptöltővel töltöm?

Figyelt kérdés
2019. aug. 29. 14:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%

Ha tönkre akarod tenni akkor nem gond.


12 voltos akkunál meg kell nézni az adattábláján hogy maximum hány volttal és hány amperrel bírja elviselni a töltést. A legtöbb a 13 voltot esetleg a 14 et eltűri de hosszútávon az sem jó. Na meg persze az sem mindegy hogy mivel terheled mennyire meríted le stb...

De töltésnél ez rengeteg. Köss sorba egy 6 voltos izzót a pozitívval így némileg csökken a feszültség ha nincs erre alkalmas feszültség csökkentőd és akkor valamivel jobb lesz.

2019. aug. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Gond.

A laptoptöltő nem töltő, hanem tápegység. Kiad egy stabilizált feszültséget, és van egy maximális terhelhetősége, ami fölött letilt a legtöbb A tiéd esetében ez 18,5V 3,5A.

A töltő viszont a maximális áram felett nem letilt, hanem visszaszabályoz. És ezzel a visszaszabályozott áramerősséggel éri el a töltés végfeszültségét, aminél nem megy feljebb, az áram pedig folyamatosan csökken, egész a csepptöltésig.

2019. aug. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egy hordozható hangfalban cseréltem akkumulátort (Akai ss023a-x10), és nincsen hozzá töltőm. A hangfal hátán 15 voltos bemenet van, de az eredeti akksi is 12 voltos volt benne.
2019. aug. 29. 16:00
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehet hogy bele van építve a töltő, csak 18 Voltot kell adni neki.
2019. aug. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ólom-savas akkuhoz szoktak alkalmazni olyan töltőt is, ahol a dugasztápban van a szabályzó is.

Attól függetlenül, hogy 15 V-osnak nevezi (láttam már olyat is), kínaiaknál nem lehet tudni, simán elképzelhető, hogy az egy 14,4 V-is akkuhoz méretezett töltésszabályzó.

Te meg ahelyett rákötsz 18,5 V stabilizált feszültséget, agyon is vágja az akkut.

Fórumokon gyakori a hasonló kérdés, hogy ilyen-olyan adaptert használhat-e valami helyett, amiről pontosan nem tudni, hogy milyen jellegű.

Amikor én helyettesíteni akarok valamit, ezzel szemben rendesen felmérem az áramköröket, működés stb., ahhoz képest oldom meg, hogy jó legyen.

Amit a fórumozók csinálnak, az meg többnyire csak hasra ütés, ja bedugom, majd lesz valami.

2019. aug. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Mármint 14,4 V-os akkuhoz és itt nyilván csak a töltési végfeszültséget emeltem ki, nem a névlegest.
2019. aug. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ. De akkor mivel tudnám töltetni? Eredeti töltőt sehol nem találok hozzá vásárolni.
2019. aug. 29. 20:32
 8/19 anonim ***** válasza:

Meg kellene nézni a konstrukciót, hogyan kapja a töltést.

Rajzot nem látok a neten, így nem tudom.

Ha fix. 15 V kell neki, az megoldható a laptoptáp után kötött DC-konverterrel. LM2596 vagy XL4005.

2019. aug. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Szombaton ha minden igaz kapok képet az eredeti töltőről, és akkor ha nem gond privátban megkereslek. A hangfal hátán csak egy DC 15V in felirat van.
2019. aug. 30. 18:17
 10/19 anonim ***** válasza:

Nyugodtan jöhet ide is, arra való a fórum, vagy nevezzék ezt akárminek.

Fórumszerű képződmény.

2019. aug. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!