Akinek van önismereti és pszichológiai háttértudása, annak könnyebb megküzdeni egy lelki nehézséggel?
Hát ehhez tudni kellene, hogy mi is a "lelki nehézség" tárgya. De amúgy igen, megfelelő önfejlesztéssel, önszeretettel és önismerettel el lehet érni, hogy objektívabbak maradjunk, ne tudjanak annyira megérinteni bizonyos dolgok.
Tehát nem is az a lényeg, hogy a tudatosabb emberek könnyebben küzdenek meg a lelki nehézséggel, hanem az a kulcs, hogy sok dolog nem válik számukra lelki nehézséggé, ami másoknak igen.
Én legalábbis a tudatosodásom és fejlesztéseim eredményeképpen így élek. Egyszerűen egy csomó dolog, amin adott esetben képtelen vagyok változtatni, lepereg rólam, nem érint meg, le tudom szarni.
Az, hogy a saját problémáidat felismered-e, megnevezed-e és gyógyítgatod-e, a fokmérői a felkészültségednek. Ha elolvasgattál mindenfélét, de nem tudod használni, akkor azt ne nevezzük háttértudásnak. Azt nevezzük az egyszerűség kedvéért a "mindenfélét elolvasgattam" kategóriának. Szükséges, de nem elégséges ahhoz, hogy autonóm személyiséggé/kvázi öngyógyítóvá válj.
Értelemszerűen ha tudod, h miért robbant le a kocsid, az nem azt jelenti, hogy meg is tudod javítani. A pszich. kérdések azonban nem ilyenek. Mondok egy példát: a Johari ablak nevű teszttel még azt is ki lehet mutatni, mi az, amit nem bírsz látni magadban. Vagyis még a tudásod és nem tudásod határán átsegítő módszerek is léteznek.
Mindenkit arra biztatok, gyúrjon többre, mint a háttértudás. Gyúrjon önismeretre!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!