Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti hány évesen éreztétek...

Ti hány évesen éreztétek magatokat felnőttnek?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, egyetemista, dolgoztam is már, albérletben lakom, intéztem a számlákat, élem az életet és közben végig úgy érzem, hogy csalok vagy csak megjátszom, mert közben nagyon sokszor kislánynak érzem még magam. Főleg mikor hazamegyek a szülői házba, akkor teljesen. Ha senki nem látja, van, hogy reggel beülök egy bögre kakaóval és megnézem, hogy mi megy a Disney-csatornán (bizarr, tudom.) és ha mondjuk lebetegszem, még mindig jólesik anya ölébe hajtani a fejem, miközben simogatja a hajamat. Ezek mikor múlnak el? Mikor érzem majd magam teljesen felnőttnek? Fura vagyok?

20/L



2017. okt. 27. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:

21 vagyok, mar dolgozom, anyummal elek, felezzuk a szamlakat, fozok, mosok, takaritok. Magamnak intezem az ugyes-bajos dolgaimat.

De meg mindig tininek erzem magam. Nem tudom mikor kellene azt erezni, hogy felnott vagyok, de az tuti,hogy nem mostanaban lesz.


L

2017. okt. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez azért van, mert feszt azt magyarázták kiskorotokban (legalábbis én ezt vettem észre a környezetemben), hogy "jajj te még gyerek vagy" meg "jajj még a tojáshéj a ..." és társaik. Egyszerűen beleverik az emberbe mire felnő, hogy ő kevesebb és rosszabb, mert fiatalabb. Pedig ez egyáltalán nincs így. Csak borzasztóan sok kiéget, semmit el nem ért ember van, aki folyamatosan úgy érzi, hogy neki tiszteletre van szüksége, így hozzányúl az egyetlen dologhoz, amihez tud. Az életkorához. Hát ezért járnia kell alanyi jogon a tiszteletnek... (Miért is?) Ilyen emberekkel van teli ez az ország meg minden más is. Igazi energiavámpírok.


Az egyébként a legkevésbé sem probléma, hogy beülsz mesét nézni kakaóval. Felnőtt ember vagy, azt csinálsz, amit akarsz. Nem attól vagy felnőtt, hogy nem nézel mesét, hanem attól, hogy önellátó vagy és képes vagy felelősséget vállalni a tetteidért, esetleg másokért.


Másfelől amíg egyetemista vagy kicsit rád van erőltetve a gyerek és felnőtt közötti szerep. Normális egyetemeken bár felnőttként kezelik az embert, de a társadalom szemében nem igazán felnőtt az, aki tanul. Ez megint csak a társadalmunk szegénységi bizonyítványa. Talán akkor fog elmúlni ez az érzés, ha befejezted az egyetemet és dolgozni fogsz már egy ideje.

2017. okt. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem korhoz kötött nálam.

Majd ha lesz saját lakhatásom, autóm, meg annyi keresetem hogy egy normális önálló életem lehessen, akkor annak fogom érezni. De egyenlőre csak egy szerencsétlen lúzer vagyok.


23

2017. okt. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Soha. 40 felett sem érzed, hogy hű most aztán te felnőtt vagy.
2017. okt. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem egy idősebb rokonom az édesanyja temetésén mondta azt, hogy na, most érzi, hogy teljesen felnőtt. Mivel onnantól kezdve már egy szülője sem élt. Ő akkor 50 körül volt. Ez alapján, ha valaki csak 60 éves korában veszti el a szüleit, csak akkor érzi, hogy teljesen felnőtt. Nem hiszem, hogy ez baj. Jó esetben egy szülő egész életében gondoskodó szerepet tölt be a gyermeke életében, függetlenül attól, hogy hány éves ő vagy a gyereke. Ha ez a lelki gondoskodás egyszercsak megszűnik, mert már mindkét szülőd eltávozott, talán csak akkor érzed majd, hogy onnantól csak magadra számíthatsz.
2017. okt. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!