Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet elviselni azt...

Hogyan lehet elviselni azt hogy egy teljesen besavanyodott, depressziós közegben kell élnem?

Figyelt kérdés

Itthon élek még ahova születtem, 20 éves vagyok de elköltözni még nem tudok, nem túl sikeres az életem. De nem bírom ezt már ami itthon van. Mindenki depressziós, életunt rajtam kívül. Szabadidejükben mást nem tudnak csinálni mint döglés az ágyon, alvás, esetleg még házimunka és ennyi. A hangulat ebben a házban iszonyatos, mindig csak a búskomorság, a depresszió, meg van itthon valami számomra eléggé nyomasztó légkör. Elvégre mindig csak a gond van, valami miatt mindig aggódnom kell itt. Kezdek belebetegedni ebbe a depressziós közegbe. Ha elmegyek innen akárhova, jól érzem magam, de ide vissza kell jönnöm mindig mert itt élek. És ha pár óránál többet töltök itt, kezdenek eluralkodni rajtam a nyomasztó érzések. Meg ha el is megyek akkor is már alapból aggodalommal, nyugtalanul jövök ide vissza.

Hogyan lehet egy ilyen közeget elviselni?


2017. máj. 1. 11:13
 1/3 A kérdező kommentje:
Semmi élet nincs itt senkiben a házban, tényleg mintha élni se akarnának már, legszívesebben végaludnák az egész további életüket
2017. máj. 1. 11:13
 2/3 anonim ***** válasza:
Legalább nem veszekednek.
2017. máj. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
48%

Nem vagy köteles elviselni, el is költözhetsz. Ha nem költözöl el, mert nem tudsz, ahogy írtad, akkor meg ez van. 20 éves vagy, légy kicsit felnőtt. Arra is kellene gondolnod, hogy mások nem olyanok, mint te, nekik más a pihentető, nem vágynak pörgésre, nagy társasági életre és ők valóban a pihenést, csendet élvezik. A problémáik meg nagy valószínűséggel igenis valósak, csak te korodnál fogva esetleg nem látod ezt át. Aki napi 8-10 órát dolgozik és valami kis pénzből igyekszik fennmaradni és fenntartani egy családot (meg egy húszévest...), annak joga van panaszkodni, maga alatt lenni. Vállalj részt a problémákból és majd meglátod, a nehézségek és a depresszió valós.

Az meg, hogy életuntnak tűnik valaki, szubjektív. Hozzád képest lehet, hogy valóban inaktív, bezárkózott, de lehet, hogy ez csak neked tűnik gondnak. Az emberek úgy élnek, ahogy akarnak, nem úgy, ahogy neked tetszik. Hogy te ettől nem érzed magad jól, hát... tessék dolgozni azon, hogy kikerülj onnan, és akkor nem kell elviselned. Azt írod, nem vagy túl sikeres - szerintem te még fiatal vagy és nem fásultál bele az élet sok aspektusába, a többiek meg esetleg igen. Ezt ne kellemetlenségnek fogd fel, hanem értsd meg, mi van mögötte, segíts, hogy könnyebb legyen. Nem cirkuszban laksz és nem a szórakoztatásod a cél.

2017. máj. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!