Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan ismerjem meg önmagam?

Hogyan ismerjem meg önmagam?

Figyelt kérdés

Sosem értettem miért nem volt még sosem fiút és miért van kevés barátom,aztán nemrég jöttem rá hogy hogy elég nehéz olyasvalakibe beleszeretni aki magát sem ismeri. Nem tudom ki vagyok, olyan sok tulajdonságot érzek magamban, máskor meg olyan keveset, és nem tudom önmagamat adni mert néha még azt se tudom mi a véleményem valamiről.

Rengeteg személyiségtesztet töltöttem ki az évek alatt, mindig érdekelt az ilyesmi és teljesen megbékéltem azzal hogy INFJ vagyok, szinte minden igaz rám ami ezzel kapcsolatban le van írva, egy két lábon járó ellentét vagyok, ennyit biztosan tudok magamról.

És lehet hogy pont ez az oka, vagy az hogy még nem ismertem ki magam de nem tudok egy valaminél megállapodni, egyszer azt hiszem ilyen vagyok, ezt szeretem, aztán pár nap/hónap múlva már megváltozik.

Egy pár dolog állandó de a többi egy nagy kavarodás,és emiatt nem is szoktam véleményt alkotni, általában csendes vagyok emberek között nem fejtem ki semmiről sem a saját véleményem.

Sokat olvasok és ezalatt a 17 év alatt rengeteg életbölcsességet megtanultam könyvekből, szoktam is tanácsokat osztogatni másoknak amikor kell, sokszor megkapom hogy bölcsebb vagyok a koromnál és milyen okosan átlátom a dolgokat, ezt nem csak korombeliektől hanem felnőttektől is. De az az igazság hogy mivel nem volt tapasztalatom és csak elméletben tudok ennyit így egyáltalán nem vagyok bölcs, és hiába osztogatom a tanácsokat ha én magam sosem tartom be. Az emberek azt várják hogy okosan meg bölcsen cselekedjek mert így ismertek meg és én is ezt akarom de szeretek gyerekként is viselkedni,és nem tudom mit csináljak, milyen is vagyok valójában.

Ráadásul a mostani baráti társaságomban az emberek szorgalmasak, rendesek és emiatt én is ilyennek érzem magam sokszor de itthon lusta vagyok és egyáltalán nem olyan szorgalmas rendes kislány mint amilyennek hisznek annak ellenére hogy olyan is tudok lenni. Azt sem tudom ki vagyok, és ezen a tesztek nem fognak segíteni.

De akkor hogyan ismerjem meg önmagam?

17/l



2016. dec. 29. 14:02
 1/3 evimeri válasza:
9%
Azért elég sokat tudsz magadról. De talán nem is az a lényeg, hogy milyen vagy. Hanem az, hogy mivé akarsz válni. Ha azt tudod, akkor haladj azon az úton.
2016. dec. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy kicsit elveszettnek tűnsz. :)

Meg fogod találni azt a megfelelő társaságot ahol tényleg önmagadat adva kibontakozhatsz , és nagyon jól fogod érezni magad. Amúgy ha számít , szerintem Senki nem ismeri teljesen 100%-osan magát. Mindenki tud magának meglepetést okozni :D ami tök jó. Mindig valami új , jó hogy tele vagyunk meglepetésekkel. És miért ne mondanád meg bármiről is a véleményed? Amit mondasz , vagy amiről véleményt alkotsz , részben meg is mutatja hogy milyen is vagy te valójában. Egy szóval tükröz téged :) Amúgy meg semmi baj azzal ha még nem volt fiúd. :) Sőt. nem ismerlek, de nagyon büszke vagyok rád hogy nem olyan vagy mint a mai fiatalok... :) gondolom tudod mire gondolok. És az összes ilyen lányra büszke vagyok, hisz olyan kevesen vagyunk már ilyenek. Te tuti nagy egyéniség vagy! :) Maradj ilyen , a világ szereti az eredetit! :)

2016. dec. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Mintha csak a 17 éves önmagamat olvasnám. :) Emlékszem, meredtem ki az ablakon és azon gondolkoztam, hogy csomó mindenről még csak véleményem sincs, mi lesz így velem. Ez már egy tök jó kezdőlépés, hogy rájöttél az összefüggésre (nekem ez anno nem állt össze), hogy előbb magadat kell megismerned, aztán javulnak a kapcsolataid.

Nem tudok mást mondani, csak azt, hogy nyugalom, idővel minden le fog tisztulni. Semmi gond azzal, hogy most nem tudsz megállapodni dolgoknál, hogy egyik hónapban ilyen vagy, másikban meg olyan, ez egy ilyen korszak, kísérletezgetsz, keresed önmagadat.

Azt pedig, hogy hogyan ismerheted meg önmagadat... Mit csinálsz szívesen szabadidőben? Foglalkozz azzal, amit szeretsz. Ha még nem tudod mi az, akkor próbálj ki minél több dolgot (ezt a hobbikra értem). Látom szeretsz olvasni, de van-e valami olyasmi, amit társaságban is tudnál csinálni? Legyen az valamilyen szakkör vagy sport. Sokat segít szerintem egy társaság amiben jól érzed magad és ahol hasonló érdeklődésű emberek vannak.

2016. dec. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!