Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy ismerjem meg önmagam?

Hogy ismerjem meg önmagam?

Figyelt kérdés
Rájöttem,hogy egyáltalán nem ismerem magam. Annyit tudok,hogy jól meg tudom magam értetni egy idegen nyelven. Ezzel ki is merült az erősségeim sora.
2011. jún. 8. 15:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

válasz a zenében ==> Road : Aki szabad


" Maradj ember,

Őszinte tiszta fejjel,

Tanulj meg élni,

Adni is, nem csak kérni,

Így leszel halhatatlan. "

2011. jún. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kösz,ezzel krva sokra megyek. :S Valami értelmesebben megfogalmazott javasalatra gondoltam,nem ilyen verese sz*rra.
2011. jún. 8. 15:58
 3/12 anonim ***** válasza:
ez zene de mind1 ..nesze neked kultúra ..
2011. jún. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értelmes választ szeretnék,nem dalszöveget.
2011. jún. 8. 16:05
 5/12 anonim ***** válasza:
hát ha már ezt sem tudod értelmezni akkor ..nagyobb dolgokat se fogsz tudni..halgasd tovább a disco zenédet és ne figyelj másra ...
2011. jún. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Adás-kapásról szól. Szerintem. Nem nagyon látom át ezt a metaforát,ha az. Én szó szerint értelmeztem. De még nem kaptam választ a kérdésemre.
2011. jún. 8. 16:13
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb dolog az életben ellentmondás. Ami meg nem az, azt megtanítják suliban.


Önmagad megisméréséhez az út hogy megismerj és szolgálj minnél több embert. Megalázónak tűnik másokat szolgálni? Ám legyen és elvágod magadtól a célodat.

2011. jún. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mit értesz konkrétan a mások szolgálatán? Mert szolgálni sokféleképpen lehet.
2011. jún. 10. 09:20
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Homályosan megfogalmazva azt értem hogy valami olyat csinálsz ami másnak jó, de neked nem tűnik hasznosnak (kb önkéntesség). A poén pedig az hogy jót tegyél olyanokkal is akik nem érdemlik meg. A legtöbben ennek hallatán azt mondják hogy "önkéntesen jót tegyek rossz embereknek? Ez totál hülye!!!) Na igen. Ezt ordítja benned az, ami elválaszt az igazi önmagadtól. Amit egónak hívnak.

Szerinted hányan ismerik igazán önmagukat? Szerintem alig van max pár tucat ember pl az országban. Ez egyfajta megvilágosodást jelent. Szinte mindenki csak a múltjával és a kitűzütt jövöjével azonosítja magát: ezt tettem ekkor akkor => én ez vagyok, én ilyen vagyok... Hülyeség. Nem a múltad vagy. Csak ragaszkodsz hozzá hogy tudd magad azonosítani valamivel.


Egyébként aztán nem azt mondom hogy jótékonykodj életed végéig... A fenti csak egy módja önmagad megismerésének. Ha már megismerted, belefoghatsz abba amiben igazán jó vagy. (Még talán nem is tudod miben vagy a legjobb...)


Az indiánok módszere az volt hogy étlen kimentek egyedül egy erdőbe, felmásztak egy fára aztán valahány nap múlva elkezdtek hallucinálni a kimerültségtől... Erre ők azt mondták hogy "a szellemek szóltak hozzá" vagy valami hasonló, nem emlékszem rá lényeg hogy látomásig éheztek egyedül és innentől váltak harcossá önmaguk és mások szemében is.


Az önmagadhoz vezető út a vágyaid leküzdésén át vezet. (Indiánok esetén a vágy az éhség volt, az önkétesség esetén a vágy a "magamnak tegyek jót, nekem legyen több" hozzállás...)


Mégegyszer mondom: akárhányszor felmerül benned hogy itt hülyeségeket beszélnék, merüljön fel benned az is hogy csak a félelem szólal meg benned. Ami csak meggátol hogy szabadon azt tedd amit csak akarsz... Te döntesz hallgatsz-e a félelmedre. Az állatok jól teszik hogy félnek. De mi emberek IQ-val jobb döntést tudunk hozni mit félelem alapján (márha van elég IQ :D )

2011. jún. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nekem van elegendő IQ-m. Nem vagyok egy lángelme,de nekem pont elég annyi,amennyi van. Én meg az önkénteskedés? Nincs belőle semmi (anyagi) hasznom.
2011. jún. 10. 09:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!