Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan ismerjem meg önmagam?

Hogyan ismerjem meg önmagam?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülyén hangzik, de nekem mindig azt mondják, mindig légy önmagad! Igen, csak én nem ismerem önmagam, nem tudom milyen vagyok. Hogy tudnám mélyen megismerni az igazi valómat? Értelmes válaszokat, köszönöm!

2012. ápr. 9. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
ja választamod kell mindig azt tedd amit a szíved diktál...vagy passz
2012. ápr. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. ápr. 9. 19:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Állj a tükör elé.
2012. ápr. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, ismerős, én is így voltam egykor. Az embernek jódarabig nincs még véglegesen kiforrva a személyisége, ezért én sem szeretem ezt a mondást, ez olyan lerázós közhely, ha nem tudnak jobbat mondani.


Segíthet megismerni önmagadat, ha megfigyelsz másokat, miként viselkednek, cselekszenek, és közben megvitatod magaddal, hogy te egyetértesz-e bizonyos cselekedeteikkel, vagy nem. Pl. alapjellemvonás, hogy valaki mennyire introvertált (befelé forduló) vagy extrovertált (kifelé forduló). Van, aki szeret szerepelni, van, aki nem. Ha látsz valaki mást szerepelni, mit vált ki benned? Te is szeretnél a helyében lenni, vagy messziről kerülnéd az ilyen helyzetet?


Vagy végigvehetsz sorra jellemvonásokat, és eddigi életed élményei alapján megvizsgálni, mennyire vagy szelíd / magabiztos / nyugodt / izgulós / érdeklődő / lusta / aktív / együttérző / vicces stb stb stb (ezek egyébként még változhatnak)


Szintén segít a példakép-keresés. Mondják, nem jó, ha másokat utánzol, de ez így önmagában nem igaz. Csak az rossz, ha örökre abban ragadsz meg. De amíg keresed önmagad, addig segít kipróbálni "utakat", hogy rájöjj, te pontosan milyenné forrsz ki. :)


Még valami: csinálhatsz netes személyiség-teszteket :) Legtöbbjük mondjuk elég sablonos, de kiindulópontnak jó, és elszórakoztatja az embert :)


Sok sikert!

2012. ápr. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia, nem tudom ismered-e de számomra hasznos volt a Jung Myers-Briggs féle típuselméleti teszt. Itt kitöltheted: [link]
2012. ápr. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!