Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tudom visszahívni az...

Hogy tudom visszahívni az elfojtott érzelmeimet?

Figyelt kérdés
Régen nagyon érzelmes voltam, de elég rossz dolgok történtek velem, és elfojtottam az érzelmeimet. Mostmár minden érzelmet vagy semennyire, vagy csak nagyon kicsit érzek, viszont gyakran járok társaságba, sok barátom van. Mit tanácsoltok?

2016. okt. 22. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért kell visszahívni, ha szép életed van?
2016. okt. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az embernek elég csak azt átéreznie, hogy mi jó, és mi rossz cselekedet. Ezek utána ha valaki rosszat lát, akkor boldogtalan, szomorú, haragszik aki megtette azt a rossz dolgot. Ha jót lát, akkor pedig örül. De mi az, amiért úgy érzed, hogy hiányoznak az erős érzelmek? Hogy érzed? Jobb volt azelőtt?
2016. okt. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehetsz érzelmes, ha ezzel együtt tudod kezelni az érzéseidet. Pl. ha valaki iránt haragot érzek, az összekuszálhat, mert hozzátársulhat a félelem, amiatt hogyha kifejezem a haragom, azt hogy reagálják le, vagy bűntudatom is lehet a haragom miatt, ha nincs bennem elég erős igazságérzet, így utólag értelmetlennek tűnik. Vagy szomorúságot érzek, és egyszerre megélem azt is, hogy a szomorúságom "bénává" tesz, ezért nem merem mutatni, talán még önmagam előtt sem. Meg sokszor azt látom, hogy stabilabb önképű embereknek nem jelent problémát az, ha kimutatják a szomorúságukat. Vagy végső esetben boldog vagy, de attól félsz, hogy elmúlik, így azt sem mered igazán átélni. Szerintem a jellemem is meghatározza, hogy milyen az érzelmi világom, milyen érzéseim mellett állok ki.
2016. dec. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!