Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Nagyon stresszes vagyok mostanában, heti 40 órám van, 16 évesen. Emellett járok különórákra. Általában reggel 8-tól, délután 4-ig bent ülök. Mire haza érek hullafáradt vagyok, de igyekszem még pluszban tanulni.

Nincs sok barátom, de akik vannak, nekik próbálok mindig ott lenni. Többnyire az ő gondjukat szoktam legelőre helyezni, ami részben kedves gesztus, részben engem kikészít.

Néha iszom, nem egyedül, társaságban. Akkor dohányozni is szoktam, nem vagyok erre büszke, de úgy érzem, hogy ilyenkor legalább nem kell foglalkoznom ezekkel a dolgokkal.

A családom is eléggé necces. Szüleim elváltak, de mintha még mindig együtt lennének, együtt vannak, most vett anyum egy új lakást, egy utcával távolabb, mint ahol az apum lakik. Viszont azt is látom, hogy folyamatosan apum egy másik férfival van, lóg, beszél, nem értem. Illetve nagyobb családi körben, mindig azt hallom, hogy mennyire szétment a családunk.

Szerelemmel nem szeretnék foglalkozni, de baromira magányos vagyok. Lehetne kapcsolatom, de valamit mindig elrontok. Az exem még itt kopogtat, hogy beszélgessünk tovább, legyünk barátok, de még nem érzem erre készen magam. Mondtam is, de csak jön és jön. Illetve egy régebbi 'szerelmem' a múltkor csak annyit mondott amikor sírva odamentem, hogy "Ha nincs semmi konkrétum amit mondani akarsz, ne is gyere ide." Előtte ő keresett fel, hogy egy év után is szeret, szeretne megint megismerni. Éjszaka közepén írta, előtte már hónapok óta nem beszéltünk, akkor éppen nem tudtam erre mit írni.

Itt a tavaszi szünet, talán egy kicsit pozitívabbá tenném magam, nem buliznék ezen a héten, itthon maradnék, új barátokat szereznék, vagy nem is tudom, hogy mitől lenne jobb...

Valaki valami ötlet? Előre is köszönöm!

17/L



2016. márc. 19. 15:17
 1/2 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elírtam az első mondatot... 17 évesen*
2016. márc. 19. 15:19
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom. Az én életemből kimaradt a fájdalom. Én magam vagyok az.

Mi a hobbid? Mi hiányzik az életedből? Mi szép benne?

Milyen életet szeretnél?

Mi lennél, ha nagy lennél?

2016. márc. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!