Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A zene mennyit árul el egy...

A zene mennyit árul el egy ember személyiségéről szerinted?

Figyelt kérdés

2015. okt. 15. 00:25
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
2015. okt. 15. 00:26
 2/13 anonim ***** válasza:
Valakinek, akit sokat jelent a zene, valakiről, akinek szintén - sokat.
2015. okt. 15. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 2xSü ***** válasza:
73%

> A zene mennyit árul el egy ember személyiségéről szerinted?


Kb. 24-et. Néha 26-ot. Viccet félretéve természetesen a zenei ízlésünk a személyiségünk része, így eleve elárul valamit. A zenei ízlés kifejez világképeket, értékrendet, mentalitást. Egy mély érzelmi világgal rendelkező, de melankolikus, depresszióra hajlamos ember ritkán hallgat vidám trioli népdalokat, ugyanígy egy felszínes, életvidám, pörgő életet kedvelő ember ritkán hallgat mondjuk olyan jellegű zenét, amit belinkeltél. Egy érzékeny, a durvaságot, trágárságot amúgy alapból nem kedvelő, művelt és illedelmes ember meg mondjuk ritkán fog hallgatni mondjuk Marilyn Mansont, vagy amatőr punk zenét.


Viszont a zenei ízlés – főleg fiatal korban – valahol divat kérdése is. Nem biztos, hogy valaki azért a zenei stílusért rajong, ami az igazi személyisége. De itt is azért igaz, hogy magának a zenének a hangulata, a tartalmi mondanivalója, szövege visszahat a személyiségre, kicsit olyanná válsz, amilyen zenét hallgatsz.


Másik oldalról, a zenei stílus önmagában nem biztos, hogy mérvadó. A zenei stílusok azért csak egy-egy szeletet vágnak ki a személyiségből, vannak, akiknek egészen más határozza meg azt, hogy milyen zenét tartanak jónak, vagy rossznak. Én pl. inkább a zenei összhatást, a zene cizelláltságát sokra értékelem, a hangzásvilág önmagában számomra már nem annyira mérvadó. Egy igazán jó rockzenét egy igazán jó elektronikus zenét, egy igazán jó klasszikus zenét, egy igazán jó népzenét ugyanúgy tudok értékelni.


Megint másik oldalról, a személyiség összetett. Attól, hogy valakiben egy-egy húrt, vagy húrcsoportot meg tud pengetni egy zene, és ezért ő kedveli ezt a zenét, ettől még sok másik húr is van abban a személyiségben.


Egy-egy zenekarnak, együttesnek is sokféle száma van, pont azért, mert a rajongók is sokféle személyiségjeggyel rendelkeznek, van, akinek ez a szám tetszik, van akinek az.


A zene alapján nem lehet valakinek a komplett személyiségét leképezni. De biztos hogy bizonyos személyiségjegyeket ki lehet zárni, vagy feltételezni lehet a zenei ízlés alapján.

2015. okt. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 veterán vas ***** válasza:

Szerintem nem mérvadó, hogy egy adott szituációban, vagy élethelyzetben, ki, milyen zenét favorizál.

Nekem pl. nagy kedvencem a Queen, bármikor bármelyik számukat szívesen meghallgatom. Miután gyerekkoromban hangszeres zenét tanultam, közel áll hozzám a komolyzene is. De imádom a színházat is, így szívesen nézek a musicalt vagy operettet. Nem zárkózom el napjaink zenéjétől sem, Lady Gaga épp annyira hallgatható számomra, mint az 50-es 60-as évek olasz slágerei. Van egy haverom, akinek viszont csak a dixieland létezik mint zenei irányzat, és semmi más. Mégis nagyon jó barátom. Na most akkor ezekből milyen személyiségi mutatókat tudsz kibogozni? ;)

2015. okt. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kérdésre válaszolva: sokat.


A linkelt zene pedig nem túl sok pozitív dologra enged következtetni. Nem azért mondom, mert látom a neved, és mennyire megijesztett az és a zene is, mert pontosan ismerem a LaVey-i sátánizmus lényegét (és amennyire láttam a válaszaidat, efelé hajlasz, habár, abba tudtommal sem Lucifer, sem a bestia nem tartozik bele, nvm).


Egyszerűen csak buta és korlátolt embernek gondollak miatta, akinek a gondolkodása az általa kialakított dobozon belül mozog, és csupán ebben a dobozban képes értelmezni dolgokat, ami pedig kívül esik, arra (szerinte) tökéletes magyarázata van, hogy miért totális hülyeség.


Plusz, például nem bíznék rád semmit, és feleslegesnek tartanám a jelenléted (pedig nem tizenéves, infantilis, hétvégi bebäszós társaságba járok).

2015. okt. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Kíváncsi voltam, hogy ti hogyan vélekedtek a témával kapcsolatban.

Különösen a második hozzászóló válaszának örültem. (nem mintha olyan lényeges volna, hogy mitől vagyok boldog :P )


Kedves veterán vas, nyilván nem tudom megmondani, hogy milyen ember vagy ezek alapján.

De az alapján, amit írtál szerintem értelmes és nyitot gondolkodású lehetsz. És úgy állsz a témához, ahogy szerintem normális.

Nekem van olyan inkább nem nevezem meg, hogy milyen ismerősöm, aki: gyűlöli a neki nem tetsző zenéket és zene alapján is ítél meg másokat. Illetve ha tőle megkérdeznek valamit, hogy szeret-e és nem, akkor dühkitörése lesz. (bár nem csak a zenével van így).

Vannak olyan szekták, akik szerint démoni eredetűek bizonyos zenék vagy erkölcstelenségre utalnak a hallgatásuk. Szerintem ez sem normális. Én elfogadok mindenkit, amíg a véleményét másra nem akarja tukmálni vagy másnak a szabadságát sérteni vele. És ez nem korlátoltság vagy kicsapongás.


#5 válaszoló:

Nem célom, hogy a szíved csücske legyek. Elmondtad a véleményed, ami valószínűleg általánosításokra alapul vagy valamilyen sérelemre. (bár sokakból vallási fundalizmus is vált ki ilyesmit).

Mellesleg nem vagyok sátánista és a legtöbb komolynak vehető hozzászólásom az életet és szabadságot próbálja szolgálni (mindenkire kivetítve). Attól, mert a világ hideg, még nem lesznek bizonyos dolgok igazak, az erkölcsöt pedig nem relativiálni kell vagy könyvekre építeni, hanem alaposan racionálisan értelmezni mindenki szempontjából.

2015. okt. 15. 19:02
 7/13 A kérdező kommentje:
Szóval a buta és korlátoltról még írhatnál bővebben, hogy miért.
2015. okt. 15. 19:13
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem tartom magam vallásosnak (bár egyre vonzóbbnak találom a kereszténységet). A válaszomban a lehető legkisebb lekicsinylés vagy bántó szándék sem volt, mint ahogy ebben sincsen. Ez a véleményem. Érdekes, amit mondasz az erkölcsről.


Egyébként nem beszéltem még veled soha, nem tudtam, hogy nem vagy sátánista. Talán megbocsátható nekem az erre való következtetésem a nevedből kiindulva, ugye?


Szóval az erkölcsről: ha az erkölcs meghatározásakor minden fél véleményét veszed figyelembe "racionálisan" (ami maga a relativizálás), akkor miért nem legalizáljuk a gyilkosságot? Nem a legjobb példa, de fáradt vagyok. Ha mindkét fél véleménye és álláspontja alapján határozzuk meg az erkölcsöt, akkor ki lenne erkölcstelen? Az erkölcs határait addig tologatnánk, amíg mindenki beleférne. E pont előtt pedig mindenki, aki az erkölcsi szabadosság adott állapotán még kívül esik, tökéletesen jogosan háborodhatna fel, amiért őt erkölcstelennek nevezik, hiszen neki is megvannak az indítékai és körülményei, amiért erkölcstelenül cselekszik, tehát az erkölcsöt tovább kell "racionalizálni". És így tovább, és így tovább, amíg nem lesz mindenki erkölcsös.


A "gombhoz kabátot venni" tökéletes példája.

2015. okt. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem haragszom rád:)

Valahogy úgy vagyok az erkölcs témával, hogy a tényeket próbáljunk meg boncolgatni és tényeket megállapítani.

Pl. ha valaki megölt valakit, mert éhes volt, akkor a tények, hogy: ölt, hogy bajban volt stb...

Lehet jó családapa, de más családapát elvett és ezen nem lehet átsiklani. Azt meg ugye nem mondhatjuk, hogy ölni jó, mert akkor minket is megölhetnek.


Tehát az erkölcs szerintem onnantól kezdve létezik, hogy két élőlény komolyabban konfliktusba kerül.

Szerintem az ember értékét úgy kell elképzelni, mint egy kördiagrammot. Minél nagyobb dolgokat tesz, annál nagyobb, minél többet árt másnak, annál több benne a feketelyuk. Hiszek az abszolút igazságban, csak azt mondom, hogy alaposan kell megvizsgálni a helyzeteket.

Mindenki a maga igazságát akarja, csak vannak olyan igazságok, amit mások nem akarnak. Tehát arra kell törekedni szerintem, hogy mindenkinek jó legyen és aki ezt sérteni akarja, azt komolyan átértékelni. Főleg ha megsértette. Ha pedig még büszke is rá és tervezi a jövőben a másik ártatlan bántását, szerintem nincs rá szükség.


Amúgy én keresztény nevelést kaptam:)

Itt írtam 1-2 dologról, ha már szóba jött és érdekelne.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__6..


Bocsi, hogy így kitértem a témából. Az én egóm csak addig terjed ki, hogy vagyok értékes, mint más. És a világot szebbé akarom tenni, akkor is, ha nem tudom a célját vagy nincs senki célja. Hiszen ha élünk, akkor minél jobban tegyük. Valahogy nem tudok úgy gondolkodni másokról, mint egy tárgy, még akkor sem, ha teljesen értelmetlennek látnám a világot, egy tömegsírnak, amiben egymást esszük...


Nekem a zenéről a depresszió jutna eszembe. De a depressziót is sokan máshogy élik meg. Van akinek csökken a teljesítménye, van aki önveszélyes lesz, van aki közveszélyes, de ez nem minden esetben így van. Gondolom. Én a depressziót főleg hangulatnak tartom, amivel foglalkozni kell.

2015. okt. 15. 19:47
 10/13 A kérdező kommentje:

Ja a linknél a 6. válaszra gondoltam. Ott írtam a névről meg arról, hogy mit gondolok a szabadságról. stb..

De nem fontos, nem akarlak vele terhelni.:)

2015. okt. 15. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!