Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha nem tudtam megvalósítani...

Ha nem tudtam megvalósítani életem legnagyobb álmát, akkor meghalhatok?

Figyelt kérdés
Nem lehettek paleontológus, nem fedezhetek fel új dinoszaurusz és más kihalt fajokat. Mert egy olyan országban élek, ahol nem lehet álmokat megvalósítani.
2015. ápr. 20. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Akarsz valami, akkor ne kifogást keress, hanem menj és csináld.


"Mert egy olyan országban élek, ahol nem lehet álmokat megvalósítani." Kifogás. Többi rajtad áll. Nem bántani vagy támadni akarlak, de feladni és utána ön-sajnálni könnyű, ne ezt csináld, igenis meglehet valósítani mindent.

2015. ápr. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem lehet ebben az országban ilyen szakot végezni. Ennyi, de úgy fest, hogy valami szar munkahelyen kell lehúznom az életemet.
2015. ápr. 20. 21:29
 3/5 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 2xSü ***** válasza:

1. Első akadály: Magához a tudáshoz nem jutsz hozzá, mert nincs itthon ilyen jellegű oktatás. Oké. Ez egy akadály. Te megálltál, más meg átugorja, kimegy külföldre tanulni, ehhez megszerzi a megfelelő pénzt, akár úgy is, hogy dolgozik előtte 3 évet, stb…


2. Persze lehet, hogy tényleg nincs igény ennyi paleontológusra itthon, sőt a világban sem. Oké. Ez egy körülmény. A körülményekhez meg alkalmazkodni kell. Ne akarj olyan helyre menni, ahova nem vezet út. Ettől még járhatsz jó úton.


3. Az, hogy paleontológus vagy, az csak egy út. A kérdés, hogy miért akarsz az lenni. Mi motivál, mit vársz tőle, milyen képességedet éreznéd ebben kibontakozni. Akkor most nézz rá újra a világra, és tedd fel a kérdést, hogy valóban ez az egyetlen módja, hogy ezt megéld? Mondok egy példát. Egyik barátom a vonatok megszállottja. Normális, jófej srác, de hidd el, ebben eléggé betegesen az. Mindig mozdonyvezető akart lenni, vagy valami hasonló. Mivel színtévesztő, így kiderült, hogy nem dolgozhat a pálya mellett. De addig küzdött, amíg irodai munkában tudott a MÁV-nál dolgozni. Ugyan nincs kint terepen, de abban a tudatban tevékenykedik, hogy tudja, amit csinál, az azoknak hasznos, annak a hátterét teremti meg, ami kint a pályán történik. És nem mellesleg hobbiból, szabadidejében közelebb is kerülhet a vonatokhoz. Vagy pl. én tizenévesen fizikus akartam lenni. Végül nem az lettem, de ettől még szeretem a természettudományokat, és a munkám – informatikus vagyok – végül is ugyanarról szól, megérteni a világot, logikusan gondolkodni, problémákat megoldani…

2015. ápr. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Csak szólok hogy az ELTE geológia mesterképzési szakán van földtan-őslénytan szakirány!
2015. ápr. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!