Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mihez kezdjek így? Mi értelme...

Mihez kezdjek így? Mi értelme így élni?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy egyre jobban kezd elhatalmasodni rajtam a szociofóbia, depresszió meg még kitudja mi minden más... Nincs semmi tervem a jövőre nézve, nem akarok párkapcsolatot se családot alapítani, utálom ezt az egész "élet" dolgot meg aztán így nincs is sok értelme. Az egészben az a legidegesítőbb, hogy mindentől, szó szerint mindentől zavarba jövök és ebből már elegem van. Nem tudok normálisan kommunikálni senkivel hiszen rá se merek nézni az emberekre. Igaz mindig rákényszerítem magamat, hogy tartsam a szemkontaktust de olyankor a kínok kínját élem át. Minden napon egy kudarc. A másik legnagyobb problémám a suli. Minden órán ülök magamnak síri csendben megmozdulni,sőt lélegezni is alig merek, nemhogy még a tanárra figyelni. Megőrülök már az állandó stressztől és zavarban levéstő, felelésekről meg inkább ne is beszéljünk. Ha szóba kerül, hogy felelünk legszívesebben elbújnék vagy elrohannék vagy bármi csak ne kelljen felelnem mert az maga a pokol...Isteneem... Hogy fogok így leérettségizni? Jővő ilyenkor már érettségi :( Mit lehetne tenni ellene? Pszichológuson kívül mert az most szóba sem jöhet se időm se kedvem hozzá...

2015. márc. 11. 23:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Tanulj meg meditálni. Csináld ezt végig, csak egy fél óra. És ha jót tett, akkor naponta 1-szer 2-szer csináld végig, és meglátod, minden rendbejön tőle. Agykontroll meditáció: https://www.youtube.com/watch?v=c9JtaSCIdLs
2015. márc. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem szóló mondja, meditálj. De ha nem segít, akkor muszáj lesz pszichológushoz fordulnod, nem találhatsz kifogásokat, hogy se kedved, se időd. Ha netán attól félsz, hogy ezért a többiek másként tekintenek rád akkor elmondom, hogy jó nagy barmok. Attól, hogy pszichológushoz fordulsz még nem vagy bolond, és nem kell egy maréknyi tablettát megenned, nem zárnak be sehová. Elmész, 1 órát beszélgettek, és ennyi. Nem hiszem, hogy annyira elfoglalt lennél, hogy ezt ne tudd beiktatni az életedbe. Elvégre nem minden nap kéne járnod szerintem.. Szerintem gondolkozz el rajta, sokat segíthetne.
2015. márc. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagy te eszel, vagy tèged esznek. Vagy te uralkodsz másokon, vagy rajtad uralkodnak. Ha fèlsz mindenkitől akkor egyedül vagy, viszont ha egyedül vagy mièrt fèlsz bármitől is? Te döntöd el hogy növèny vagy, vagy a legfèlelmetesebb ragadozó, az ember. Te döntesz. Mi olyan fèlelmetes abban ha rádnèznek? Győzd le a fèlelmed mègha ez sablonnak is tűnik. Minden új dolog kicsit fèlelmet kelt bennünk. Menj be holnap a suliba ès fingjál. Meglátod hogy nem is olyan nagy dolog. Swarzenegger szerint meg kell èlni a kudarcot azt amitől fèlünk ès akkor le lesz győz e a fèlelem.
2015. márc. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Megpróbálkozok a meditációval remélem segíteni fog :) Egyébként köszönöm a tanácsokat :)
2015. márc. 12. 22:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem pont ugyanez a problémám, ami igaz még teljesen nem oldódott meg, de dolgozom rajta. Ennek ellenére sikeresen leérettségiztem, majdnem kitűnőre. Bár nagy kihívás volt a szóbeli része... Nem azért mert nem tudtam az anyagot, hanem mert sok ember előtt beszélni mindig is frusztráló volt a számomra.

Most itt vagyok, dolgozó emberként, és még mindig ezzel szenvedek... Sőt, mi több a munkám is 100%-ban vásárlóközpontú! Ehhez társul, hogy olyan külföldi országban élek, aminek az atmoszférája szépen lassan megöl, nem szeretek itt lenni. Depressziós vagyok és lusta, s ha ez nem lenne elég, még evési zavarral is küszködök.

Én is a meditációban látom a megoldást illetve a művészetekben. Mindegy milyen ágazatáról legyen szó. Engem például a fotóművészet köt le, imádok képeket készíteni és motivál, hogy profivá fejlesszem magam. Ilyenkor ki vagyok cserélve.

De ez csak az én példám, bárkinek lehet akámilyen hasonló hobbi, ami feldobja. Szóval mindenképp próbálj olyan elfoglaltságot találni, ami leköt, feltölt energiával, és szereted csinálni. Legyen az bármi.

Az emberekhez való viszony megoldása pedig talán ez a "kutyaharapás szőrével" módszerben rejlik... Próbálj meg többet lenni olyan emberek társaságában, akiket szeretsz / jól érzed magad velük, ha pedig ilyen nincs, akkor próbálj keresni ilyen egyéneket! Tudom, hogy ez nagyon nehéz, hiszen én is inkább elbúkjnék egy barlangba, minthogy emberek között legyek, de akkor csaj súlyosbodna ez a probléma.

Remélem tudtam segíteni.

Mindenestre kitartást, szerintem van kiút.

2015. márc. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdező nagyon jól leírtad azt amit én is érzek. Egyszerűen már engem idegesít, hogy miért jövök iszonyatosan zavarba, ha valaki kérdez valamit. Miért kezdek el hadarni vagy hülyeségeket beszélni, vagy ha nem egyedül megyek haza miért megy fel kétszázra a vérnyomásom hirtelen xD szörnyű... de tényleg. Barátaim nincsenek és nem is kell, de néha akkor is hiányzik az emberi társaság. Nagyon furcsa ez a kettős érzés és borzasztó, hogy sorozatosan kommunikációs kudarcokat kell átélnem, pedig erről szól a világ. Előre rettegek, hogy mi lesz a munkahelyen:c
2015. ápr. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azóta mi történt veled kérdező? :) Változott ez az állapot?
2016. aug. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!