Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Okos vagyok, intelligens, és próbálok proaktív lenni. ALapvetően a humán tárgyak vonzanak, és ami leginkább érdekel, az az irodalom, társadalomtudomány, és a pszichológia, de ezenkívül még: politika, vallások, történelem, művészetek (sokat én is csinálok). Egy átlagos közegben (pl. osztály) nagyon erősen meglátszik, hogy érettebb, műveltebb, tájékozottabb vagyok, mint a többiek, és ez az egész személyiségemre kihatott már kiskoromtól fogva, tehát alapvető személyiségjegyem hogy teljesen másnak látom magam, és mások is így gondolják (nem feltétlen negatívan). Sokkal inkább kijövök a nálam idősebbekkel, meg akiknek hasonló érdeklődési körei vannak. Bekerültem egy ilyen közösségbe, és nagyon szeretem, de amellett, hogy nagyon boldog vagyok, hogy végre megtaláltam az "embereimet", ott nincs ekkora különbség köztem és a többiek között, egy szinten vagyok velük, van, aki tájékozottabb, van aki kevésbé, de ez megrémiszt. Annyi minden érdekel, és annyi mindent akarok csinálni, de sajnos nem vagyok annyira szorgalmas. Hiába gondolkozom tényleg sokat, alkotok, stb., nagyon sok időmet leköti a szimpla álmodozás, az önző dolgok, sokat gondolkozom magamon, az életemen, a vágyaimmal foglalkozom. Tény, hogy ennek is megvan az előnye, mert elég mélyreható önismerettel rendelkezem, tehát az önelemzésnek is van haszna nyilván. Csak zavar, hogy pl megmozgat egy kérdés valamilyen globális témában, de nem annyira, mint a saját életem. Pl. nem tudnék megoldást találni egy globális problémára, vagy nem tudnék levezetni egy forradalmat (csak a példa kedvéért, nyilván nem akarok), mert az, hogy pl. megtaláljam életem szerelmét, és hogy kiteljesedjek a karrieremben, sokkal fontosabb lesz.
2014. máj. 7. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Tehát akkor most mi az ami zavar?

Engem sokszor zavar,hogy jobban érdekel az,hogy mi folyik a világban,mint az,hogy mit gondolnak rólam a körülöttem lévők.

Ha ez a probléma akkor értem,egyébként meg nem igazán.Természetes dolog,hogy jobban érdekel,hogy majd legyen feleséged,gyerekeid,kertes házad.De ne feledd,hogy van mikor egyszerre is mehet a 2,tehát ,hogy úgy futsz be karriert,hogy közben érdekel a családod is, és a karriered az érdeklődéseddel is egybe olvad.Tehát teszem azt Ukrajna szakértő vagy,így a közvélemény alkotásában te is részt veszel és közben pénz is jön a médiában való szereplésért.

Egyébként egy forradalom levezetése akár még egy ember gondolatvilágából is eredhet,de az nem fog fizikailag valósággá válni,ha ez a gondolat nem terjed tovább az emberekben s nem érzik magukénak,sőt magától értetődőnek,normálisnak.

2014. máj. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az első mondatom ne vedd figyelembe,nem zavar semmi csak véleményt akarsz.Ok.
2014. máj. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2014. máj. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!