Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » "Ami nem öl meg, az megerősít....

"Ami nem öl meg, az megerősít. " Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Tegnap eszembe jutott, hogy a párom megrendíthetetlenül ezt használja mottójának, mire el akartam mondani a véleményem, ő nem hagyta, ezért csak annyit vágtam hozzá, hogy ez a primitív "minden happy" emberek közhelye, akik nem képesek mélyebben gondolkodni. Szerintem ez a sablon egy nagy hülyeség, legalábbis maximum így helytállna: Vannak dolgok, amik nem ölnek meg, és megerősítenek. Mert pl. én számtalan olyan dolgot tudok mondani, amiből ugyan levontam a konzekvenciát, de gyengítettek, gyengítenek, megtörténtük nélkül erősebb lennék. Szerintem ez féligazság az élet néhány alapvető nehézségeire, de mi van azzal, akit megerőszakoltak, és tönkrement vagy nincs is nemi élete stb. stb.
2013. nov. 25. 00:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Érdekes ellenpéldával álltál elő! :D


Én azt tanácsolom, hogy ne próbálj minden áron harcolni a párod pozitív életszemlélete ellen.

Igaz! Akár milyen jól csengő mondás is ez, valóban nem szabad minden "őrült" helyzetet ezzel a mondással palástolni!


A mondás utalása, nem fizikai értelemben értendő, hanem szellemi értelemben.

Ha a párod ezt nem így fogja fel, akkor igencsak félre értelmezi a mondás valódi üzenetét.

2013. nov. 25. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ami nem öl meg, az megnyomorít. Legalábbis általában.
2013. nov. 25. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 intrepid ***** válasza:
81%
Nem igaz. Mondom most, amikor nagyon padlón vagyok. Nem minden erősít meg.
2013. nov. 25. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

új mém a neten: Ami nem öl meg, az megerősít, kivéve a medve, az megöl!


sajnos nem mindenre igaz, valóban, sőt általánosságba véve, hülyeség

2013. nov. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt tudtommal betegségekre mondták. Ugyanis míg nem volt fertőtlenítés, és a hajó orvosának az volt a dicsőség hogy minél mocskosabb volt (pl csata közben amputált a az emberek lábát karját, stb) addig igencsak belehaltak az emberek a seblázba és hasonló fertőzésekbe. De aki túlélte, mondjuk kb 5%, azt erősebbé tette, mert az immunrendszere már találkozott azzal a fertőzéssel, és a szervezet emlékszik az ilyenre.


Én ennyit tudok róla.

2013. nov. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen igaz ez a dolog egy fontos komponenssel az pedig az, hogy nem törsz meg. Ha nem törsz meg mentálisan, akkor mindig igaz a fenti állítás.
2013. nov. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%

Én azt vallom így életfilozófiám részének is mondhatnám hogy szerintem van sors ami elkerülhetetlen, de mégis te irányítod. Tehát nem másra kell bízni hogy az felelős a sorsunkért, életünkért (isten, szellemek, stb.) hanem mi irányítjuk, de mivel nem látjuk előre mi fog velünk történni, ezért mi magunk írjuk azt, aminek tulajdonképpen tökéletesen úgy kell lennie. Nem tudom érted-e hogy véletlenek és direktek valahogy uyganazok..

Aztán minden okkal történik. Minden embert, eseményt, érzést te irányítasz hogy mi lesz az életedben benne. Mindenről az ember tehet, a gondolkodása. Önamgunkban kell boldognak lennünk nem pedig a körülményektől kell függővé tenni ezt- ez nagyon nehéz dolog. Tehát minden dolog okkal történik, mert minden egy lecke, amiből tanulni lehet. Lehet hogy beleesel többször ugyanabba a hibába, de az is okkal történik. Így egyenget valahogy a "sors", "univerzum" akárhogy is nevezzük, a helyes útra. Lehet hogy depressziós leszel és az ugyebár neked rossz, de ha utána sikerül felálllnod akkor tudod értékelni az életed és van összehasonlítási alapod. Így lesz hiteled. Először minden rosszat meg kell tapasztalni hogy értékelhesd az ellenkezőjét. Ezért nem szabad szerintem semmilyen direkt-nevelt-erkölcsnek, ill. vallásnak hinni, mert ez elveszi azt hogy saját magad tapasztald az életed.

Tehát ami nem öl meg-tehát minden, ami történik veled-az csak megerősít.:)

16L

2013. nov. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%
és 16L utolsó vagyok. szerintem mindent lehet felszínesen és mélyen értelmezni. én pl nem vagyok egy felszínes ember és nekem ezt jelenti. de egy felszínes embernek jelenthez csupán annyit hogy "YOLO" tehát egyszer élünk, eg yélménnyel többed lesz.. az embertől függ..:) és igaz hogy ha újraélhetnél részeket az életedből akkor erősebb lennél na de honnan tudhatnád hogy mit kell tenned ha nem történt volna meg veled?? és ugyebár nem mehetsz vissza, ezért van így hogy egy ugyanolyan következő szituációban megmentheted magad:)
2013. nov. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!