Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak ha egyszerűen...

Mit csináljak ha egyszerűen nem akarok ilyen világban élni?!

Figyelt kérdés
Az a bajom hogy túl érzelmes vagyok. Egyszerűen megőrülök attól hogy mást sem hallok meg látok a híradóban, újságokban csak hogy sorra gyilkolják egymást az emberek, állatokat kínoznak, lopnak, csalnak, hazudnak, lelkileg teszik tönkre egymást. Annyira rosszul érzem magam ilyenkor szinte már sírógörcsöm van. Folyamatos fájdalmat érzek amiatt hogy ilyen undorító és mocsok emberek vannak a Földön. Nem bírok bent maradni az iskolában ha valamelyik osztálytársamat bántják mert esküszöm érzem a fájdalmát. Próbálok nem ezekre koncentrálni de nem megy mert ezeknek a dolgoknak a megtudása elkerülhetetlen. Teljesen életképtelennek érzem magam. Tudom hogy ez így nem normális és biztos vagyok benne ha ez előbb utóbb nem változik én öngyilkos leszek. Kérlek segítsetek, kihez forduljak ezzel, hogyan tegyem rendbe magam?
2014. márc. 24. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy honnan nézed ezt. Én is néha megnézem a kékfényt, és hálát adok az égnek, hogy normális gyerekkorom volt.


Szerintem igenis le kéne szokni a tv nézésről. Direkt ilyen "hírek" vannak benne, aminek ugyan értéke 0, de olcsón kijön egy riport a XII. kerületi csőtörésről, vagy egy kocsmai verekedésről. Erre sok ember vevő, és sajnos ez az igazi válság, ami a fejekben van. Ez a szellemi nihil.


Egyszerűen a nagy számok törvénye alapján ilyenek megtörténnek, ez ellen semmit nem tudunk tenni. Minden kornak megvan a maga kihívása, mi ebben élünk, és szvsz ez jobb, mint ha a 12. században lennénk.


Én egyébként a helyedben könyveket olvasnék. Hidd el, rá lehet kapni azokra is, minden csak szokás kérdése. Sose gondoltam, hogy egy 500 oldalas könyvet végigolvasok, de mostanság már az is előfordul.


Amit ajánlok, mint szerző, így elsőre:


Nick Vujicic

Anthony Robbins

2014. márc. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"nem akarok ilyen világban élni!"

Ne válogass!

tv, újság- hagyd a fenébe. Miért rágod ezeken magad? Nem tudsz segíteni, és a tehetetlenség fáj. Egyébként meg a legtöbb bulvár szenny élvezkedek azon, hogy ilyen horrort szállít- na meg így veszik meg. 10ezer közül egy gyilkolászik - a többi békésen megvacsorázik és elmegy aludni. De hát nem vennék meg az újságot ilyen hírrel: P.K. 56 éves vasgyári munkás megvacsorázott, jó éjszakát kívánt a családnak és elment fogat mosni, zuhanyozni, majd befordult a fal felé és vígan aludt reggelig.

De fölösleges újságot olvasni, olvass szépirodalmat, regényeket. És verseket, melyek a gyönyörű teremtett világról szólnak.

Írj naplót, az rendezi a kavargó érzéseidet.


És küldök neked egy szép verset, mert a világ szép, és ilyen emberek is élnek benne, mint ez a költő, aki ilyet ír:))


Radnóti Miklós

Május


Szirom borzong a fán, lehull;

fehérlő illatokkal alkonyul.

A hegyről hűvös éj csorog,

lépkednek benne lombos fasorok.

Megbú a fázós kis meleg,

vadgesztenyék gyertyái fénylenek.

*

2014. márc. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tényleg hagyd a Tévét, nekem például nincs is, 6 éve :) Tök hülyeségnek tartom. Kezdj el egy küzdő sportot Aikidó vagy hasonló. Teljesen másképp fogod látni a világot, egyébként tényleg túlérzékeny típus vagy.

Tudod az a baj hogy a világ kezd érzelemmentessé válni és ezt viseled nehezen. Egyszerűen a világot nem tudod megmenteni, viszont magadat igen.

2014. márc. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Nagy János22222 ***** válasza:

első, az emberek nem erre vevők, hanem ezekkel a hírekkel próbálják eltorzítani a lelki világukat.

második, pont jó példát hoztál fel, mr. radnóti átlagos miklós személyében.

2014. márc. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Így van, nekem sincs tv-m, nem érdekel a sok szenny, amit az emberek nyakába öntenek. Helyette alakíts ki mély, szeretetteli kapcsolatokat, találd meg az életed értelmeit, és építs velük egy másik világot magatoknak. Én is ezt teszem. A világot nem változtathatod meg, de magadat igen.
2014. márc. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!