Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ki a példaképed és miért? :D

Ki a példaképed és miért? :D

Figyelt kérdés
2009. dec. 10. 20:26
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
Matt heafy : gitár isten
2009. dec. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
79%

Olyan nincs, akit mindenben követnék agy minden tulajdonságát, képességét, stb. csodálnám. Olyan viszont, akad valamiért igencsak tisztelek és elismerek. Egy rövid (?) lista okokkal:


Erwin Rommel: Nem vagyok se náci se szélsőjobbos. Rommel pedig kezdetekben valóban a tévedhetetlen, csodás vezért látta abban a szörnyetegben kezdetben. De nem erről akartam írni. Rommel minden idők egyik legjobb stratégája volt, rendszeresen nyert meg olyan harcokat, ahol jelentős túlerőben volt az ellenfél és még El Alamein-nél, teljesen lehetetlen körülmények között is 12 napig kitartott. Nem adott fel semmit, amíg a legminimálisabb esély is volt rá, hogy sikerül. Személyes bátorságát (rendszeresen harcolt az első sorban és többször is csak a vakszerencsén múlott, hogy nem ez lett a veszte) és harctéri tisztességét még ellenfelei is elismerték. Kemény, elszánt ember és bár Hitler parancsainak engedelmeskedett, a felső vezetést (főleg 42-től) rendszeresen kritikával illette. Végül ez lett a veszte. A családja védelmében pedig hezitálás nélkül az öngyilkosságot választotta.


Arjen Anthony Lucassen: Napjaink zenei zsenije. Soha nem tanult semmilen hangszeren játszani (máig nem tud kottát olvasni/írni például), mégis másfél-kétórás, történettel ellátott, összetett rock- és metáloperákat hoz össze rendszeresen, amely napjaink metálzenéjének a csúcsát képezik szerintem.


Leonardo da Vinci: Nem hiszem, hogy magyarázatra szorul. Korát évszázadokkal megelőző, abszolút zseni korának minden tudományában és a képzőművészetben egyaránt.


A saját nagyapám: Nem nevezem meg, pedig megérdemelné. Városi szinten vezető politikus (ÁFÉSZ-elnök) volt a rendszerváltozás előtt. Mégis, egy alapvetőleg korrupt politikai rendszerben erkölcsileg tiszta tudott maradni. Hitt abban, amit csinált és nem korrumpálódott soha. Ajánlottak neki autótól a balatoni nyaralótól mindent, de semmit nem fogadott el. Egy második emeleti kis garzonlakásban halt meg betegen, szegényen. De mégis azt mondta, hogy ha újrakezdené, akkor se csinálná máshogy a dolgokat. (Emellett az esze vágott, int a borotva: elé rakott az ember egy oldalas keresztrejtvényt, öt perc alatt megoldotta hibátlanul...) Ezt az elvet, miszerint a becsület el nem adó semmi pénzért, én is igyekszem megtartani.

2009. dec. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Helló utolsó én a 2. hozzászoló vagyok:


Én is nagy tisztelője vagyok Erwin Rommelnek, de azért sohasem harcolnék 1 háborúban pláne ha a rossz oldalon állok. Ma elképzelhetetlen a technikai miatt az, hogy valaki az éken menjen, és butaság is lenne, akkoriban más idők jártak. Ha jól emlékszem Hitlernek az egyik puncsosa mondta, hogy valószínűleg Rommel is benne volt. Volt már rá példa, hogy Rommel Afrikában a tisztek előtt tépte szét az amerikai hadifoglyok kivégzéséről szóló parancsot sokszor ellent mondott a felsőbb vezetésnek és jól tette így nem járt úgy mint Paulus.

De Rommel szavaival élve : "Még mindig jobb egy élő Hitler, mint egy halott"

2009. dec. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

A 13:54-es-nek:

Mán megint hülye vagy!

Nem véletlenül példakép Gackt és Hyde... valaki tényleg csak így fanolásból szereti őket, de VAN aki találkozott már vele, és vanak személyes tapasztalatai.

2009. dec. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim válasza:

unokaterstvérem

egyszerűen felnézek rá. mondhatni irigylem az életét. olyan akarok lenni mint ő :)

2009. dec. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Ki vagy te elvetemült Gackt fanatikus? xDDDD

Úgyvan minden ahogy leírtál. Bár nekem nem példakép, de minden tisztelet neki:D

2009. dec. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Alexz Johnson,mert hasonlítok rá és nagyon szimpatikus számomra,mert nagyon jó színésznő és én is az szeretnék lenni,stb..
2010. jan. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
nekem egyáltalán nincs, nem tudom mi értelme.
2010. jan. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Beyoncé,külső miatt..
2010. jan. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Nekem ebből a szar családból senki.A többi meg le van szarva.A magam útját járom.:S :"(
2010. ápr. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!