Ezt az elméletet, hogyan lehet cáfolni? (pszichológia)
A legutóbb olvasott könyvemből egy jó példa: Volt egy kislány, akit a túl fiatal, túl felelőtlen anyukája egyedül nevelt, és sokszor otthon hagyott egyedül egész napra, míg ő bulizni ment, pasizni, stb. Amikor előkerült, kedves volt, szerette a kislányt, és dícsérte az önállóságát. A kislány maga előtt is eltitkolta a magányosságát, hisz szerette az anyját. Még önállóbb lett, h kiérdemelje a szeretetet. De a lelke mélyén maradt szomorúság és magány. Jóval később akaratlanul is olyan férfit választott, aki szintén az ő önállóságát értékelte, és egyrészt a munkája miatt sokat utazott, másrészt a konfliktusok elől is elmenekült - se nagy veszekedés, se nagy dédelgetés. És, bár ez hozta őket össze, ez okozott később konfliktust is. A pasinak is volt vm problémája, de az most nem jut eszembe. Aki leírta, egy házasságterapeuta, aki segített nekik tudatosítani a múltat, és hogy egymás múltja miatt a különböző érzékenységi területeket és vágyakat megtanulják kezelni. Ez a fickó szerint mindannyiunknak vannak ilyen problémái, érzékenységi területei.
Van aki szerint ez az elmélet, legtöbb emberre igaz. Rám viszont nem. Hogyan lehet meggyőzni az illetőt, ezen elmélet helytelenségéről.
Az elmélet csak elmélet.
A gyakorlat sokszor más.
Minden ember más, és másképp reagál ugyanarra.
Aki gyerekkorában állandóan egyedül van, választhat két utat. Vagy annyira ezt szokja meg, hogy később sem képes hosszabb ideig mással lenni; vagy ellenkezőleg, annyira meggyűlöli a magányt, hogy kapcsolatfüggővé válik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!