Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez mitől van, és mit tehetek...

Ez mitől van, és mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Szóval több napja csak aludni szeretnék,és szabadidőmben a sötét szobában fekszek és próbálok aludni,kisebb - nagyobb sikerekkel,de amíg nem alszok,akkor sem gondolkodom igazán,csak a plafont nézem,és akkor hirtelen sírógyörcsöm van úgy-5-10 precig,aztán abbba marad,de teljesen,és akkor 20perc után ( ha még akkor sem tudtam elaludni) ismét előjön,és napközben is ugyan ez,pl suliban csak úgy hirtelen elkezdenék sírni. Ennek milyen okai lehetnek,igazából több éve,nagyon szomorú vagyok,nem mondom hogy depressziós,nem voltam orvosnál,és igazából magam sem tudom,de a mostani hónapokban kezdem úgyérezni,hogy az vagyok,hiszen már csak aludni akarok,senkivel nem tartom a kapcsolatot,és semmi értelmét nem látom annak,hogy felkelek túlélem a sulit és ugyan úgy vissza fekszem. Talán segítségre lenne szükségem,de nem merek szólni senkinek erről,mert kinevetnek,hogy még kicsi vagyok,nem tudom mit érzek. 14/L

2013. dec. 8. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Igazából nem veled van a baj.

Vagy is elsősorban nem veled van a baj, hanem a szüleiddel.


Mert igen is, akkor a szülők a hibásak, ha nem képesek észrevenni ezt a jelenséget a gyermekükön, és megfelelő irányba terelni a kialakult helyzetet.


Hogy te mit tehetsz ez ellen? Legfeljebb azt, hogy az iskolai pszichológussal megbeszéled a dolgot!

2013. dec. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ők nem tehetnek róla,hiszen négy órakkor ér haza anya apa pedig késő este és a szobámban vagyok szinte mindig sak azt mondom tanulok,de javarészt csak fekszem az ágyba,vagy olvasok... sajnos nincs az iskolankban pszchiologus
2013. dec. 8. 22:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Próbáld tartani a kapcsolatot a barátaiddal, mászkáljatok, akár egyedül is sétálgathatsz. A mostani hideg idő ha csak sétálni megyek engem feldob, kitisztítja az agyam.

Megpróbálhatsz orbáncfű teát inni. Idegnyugtató hatású, segíteni fog. Ha van időd (pl hétvégén) elmehetsz állatmenhelyre/állatmentőkhöz kutyát sétáltatni, macskát simogatni. Az állatok is sokat segítenek, addig se magadat rágod, próbáld ki, garantáltan jól érzed majd magad.

2013. dec. 9. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én megértem, hogy véded a szüleidet, hisz (gondolom) megtesznek mindent, hogy megteremtsék az asztalra valót.

DE! Ez nem lehet kifogás arra, hogy hanyagolják a gyermeküket!


A gyereknevelés nem abból áll, hogy beiskolázzák és ruháztatják a gyereket.

Ennyi erővel egy követ is nevelhetnének gyerek helyett, hisz annak a lelki világával sem kell törődni!


Azért most el lehet gondolkodni azon, hogy milyen a családik kapcsolat, ha előbb kérsz tanácsot idegenektől, mint a szüleidtől!

2013. dec. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"nagyon szomorú vagyok,nem mondom hogy depressziós"

Na ez a baj. Pont hogy egy évek óta tartó, súlyos depresszióban vagy benne, csak vagy nem is tudsz róla, vagy nem kezeled a komolyságának megfelelően a helyzetet. Tudom, hogy nem könnyű, de sajnos ebben a korban még szükséged van a szüleid segítségére. Valahogy próbáld meg elmondani nekik, és keressetek együtt egy szakembert.

2013. dec. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Érzem,hogy valami baj van,az iskolában is régen jókat nevettem,habár akkor sem az igazit,viszont most már az is nagy erőfeszítést vesz igénybe,hogy mosolyogjak,bár ez bután hangzik,de így van. Úgy érzem kéne segítség,nehogy teljesen magamba forduljak,de nem merek erről beszélni a szüleimnek,és iskola pszichológus pedig nincs az iskolában,pedig úgy volna a legjobb.
2013. dec. 11. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!