Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetek határozottabb?

Hogyan lehetek határozottabb?

Figyelt kérdés
Vajon lehet változni ? Az ember hogyan lehet határozottabb fellépésű ? Talán egy jó könyv ? Több nyilvános szereplés ? Egy hölgyet szeretnék lenyűgözni, mondjuk ki a barátnőmet aki jelenleg mondjuk ki töketlennek tart, bár ez egy kicsit erős.
2009. nov. 16. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Ha töketlennek tart,akkor miért van együtt Veled?Nem talált magának hozzá való pasit?Te olyan vagy,amilyen,ezen tudsz csiszolni,de változtatni NEM!Ha én lennék a barátnőd,elfogadnálak olyannak,amilyen vagy,és nem akarnálak megváltoztatni,mert pont azért szeretnélek,amilyen vagy!Én a helyedben átértékelném a kapcsolatomat!
2009. nov. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igaz, ez egy nagyon jó tanács. Viszont ez a lány gyönyörű, van esze és nagyon aranyos és sok mindenben hasonlítunk, de szeretné ha egy kicsit talpra esettebb lennék.
2009. nov. 16. 21:12
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Megértelek Drága,kívánom,hogy legyetek boldogok!Viszont ne add fel önmagad,vállald fel,hogy te ilyen vagy,és pont!Ha szeret a lány,akkor elfogad.Viszont,ha szeretnéd magad ,,fejleszteni" e téren,akkor javaslom,járj sokat társaságba,emberek közé,figyeld,ki hogyan old meg helyzeteket,stb.Ha megbánt valaki,állj ki magadért,védd meg magad,mondd el a véleményed,hiszen Te sem vagy kevesebb,mint mások!Több önbizalom,és sok mosoly!Ez mindennek a kulcsa.Első vagyok. 23/L
2009. nov. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Határozottságba bele kell születni. Se könyv nem tanít meg rá sem semmi. Esetleg az élet, de ez akkor sem olyan dolog. Én határozott vagyok, töröm előre a saját önfejű utamat, és bárhol nagypofával megmondom a jó és rossz véleményem eggyaránt. Szeretek ilyen lenni, akik szeretnek ezért szeretnek az ellenségeim meg pont ezért utálnak.


De a határozottsággal szemben az 1.lépés!

SENKINEK, SENKINEK,és egy nő kedvéért se változz meg SEMMIBEN!!! Ha valaki szeret olyannak szeret amilyennek ha meg nem akkor úgy járt! Ne legyél papucs! Hol marad az egyéniség ha bárki kedvéért megváltozol? Csak egy jó tanács, fogadd meg! :)

2009. nov. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

Lámcsak, a határozottság sem mindig szimpatikus. Én pl. utálom. Jobb ha az ember kicsit gondolkodik a teendőkön, mérlegel, mielőtt döntést hoz, és esetleg enged a véleményéből, ha belátja, hogy nincs igaza. És fejlődni is kell! Lehet, hogy tavaly materialista voltál, most meg hívő, vagy az utazásokat kerested, most meg a művészetekért rajongsz, az embernek joga van változni, és a véleményét is változtatni. Ezért nem jók a nagyhangúak, határozottak, mert ők, ha egyszer megmondanak valamit, furcsán venné ki magát, hogy legközelebb mást mondanak. Beszélgess erről a pároddal, kérd ki a véleményét.

Vicc: - Hé, szia, de régen találkoztunk, alig ismertelek meg! - Hahó, tényleg régen volt. Jól nézel ki! Hány éves is vagy most? - 35! - Na, ne viccelj, amikor utóljára találkoztunk, akkor is azt mondtad, hogy 35 éves vagy.

- Na hallod? Nem az vagyok, aki egyszer ezt mondja, máskor meg azt!

2009. nov. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Változni lehet, sőt, változol, akaratod ellenére. A tegnapi te már nem a mai te, mert a tegnap történtek tapasztalatokkal gazdagítottak és máris picit másképp állsz a világhoz. Szóval a változás folyamatos, történik magától, de még jobb, ha irányítod. Sőt, továbbmegyek, változni kell, mert aki megáll a fejlődésben, az nem élhet teljes életet.


1. lépés: Tedd fel a kérdést: te szeretnél határozottabb lenni? Nem azért, mert a barátnőd azt akarja, hanem azért, mert szerinted sem ártana?

2. lépés: Ha az első kérdésre a válaszod igen, akkor készíts listát magadban: melyek azok a területei az életednek, ahol határozottabbá kell szerinted válnod? (Munkahely, munkaközösség, baráti társaság, párkapcsolat, család, hétköznapi esetek, pl. boltban, villamoson, stb.) Legjobb, ha leírod.

3. lépés: teremts egy nyugodt estét, amikor a barátnőddel megbeszéled, hogy szerinte melyek azok a területek, amelyeken határozottabbá kellene válnod, ezt is jegyezd fel és hasonlítsd össze a saját listáddal, beszéljétek meg.

4. lépés: most jöhetnek az önismereti könyvek. Lesznek olyanok, amik bestsellerek és állítják, hogy náluk van a tuti recept, és lesznek olyanok, amelyek látszólag kerülőútra visznek. Szándékosan nem írok ide címet, inkább azt javaslom, hogy menj el egy könyvtárba vagy könyvesboltba, állj meg a pszichológia részleg előtt és kezdj el böngészni. Hamarosan a kezedbe akad az a könyv, amellyel kezdened kell.

2009. nov. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönőm ezt a részletes leírást, úgy gondolom meglépem ezeket a pontokat.
2009. nov. 18. 20:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!