Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Olvasástól tényleg fejlődik a...

Olvasástól tényleg fejlődik a beszédkészségem? Mit olvassak?

Figyelt kérdés
15 fiu
2009. nov. 15. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Hülye válasz lesz, de bármit és mindent :)
2009. nov. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A beszédkészséged nem biztos,de ha igényes irodalmi műveket olvasol,vagy pl.Petőfi,Arany stb verseket,akkor a szókincsed bővül,és jobban kitudod magad fejezni beszédben is.
2009. nov. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Fald a könyveket!

Elsősorban szépirodalmat, esetleg lektűrt, és a tudományos-ismeretközlők a műveltség szempontjából is jöhetnek.

Szerintem a beszédkészség egy fontos kiegészítője a szókincs, a műveltség alapja.

2009. nov. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%

Minek az?

A világot mammon irányítja. A vezető posztokon tökfejek ülnek, a fülükbe, a szájukba, a szemükbe tolják, hogy mit mondjanak - hazudjanak.

Komolyan?

Én 15 évesen minden irodalmi alkotás színvonalát elérő írást elolvastam, ami a kezem ügyébe került. A felét se értettem akkor, de mára azért csak leülepedett valami. Aztán csak ebből élek - valahogy.

2009. nov. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
olvass puruttyát!
2009. nov. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

A szókincsed fejlődik,és mivel egyre több szót ismersz majd,ezért azokat használni is fogod a beszélgetéseid során.

Választékosan kezdesz majd beszélni,ami nagyon jó dolog.

Rengeteg szinonímát megtanulhatsz,és sokmindent értesz majd... Tök jó dolog,hidd el :-)


Ezáltal lesz fejlettebb a beszédkészséged is,jobban és érthetőbben tudod majd magad kifejezni.illetve pontosabban fogalmazol :-)


Olvass mindent,ami értékes!Versek,novellák,mesék :-D


Arany Jánosnak volt igen nagy szókincse,az ő műveit ajánlom...Bár én annyira nem szeretem őket :-DDDD


18/L

2009. nov. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

18:26 -os! olvasok azt is :D meg net/napiszart is :DD


visszatérve a témához: kösz a válaszokat..

2009. nov. 17. 19:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Olvass Göncz Árpád-fordításokat, pl. Updike-ot. Nagyon szép, választékos a nyelvezete és a témái is szórakoztatóak.
2009. nov. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!