Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudom kialakítani...

Hogyan tudom kialakítani saját stílusomat?

Figyelt kérdés
Nem találom a stílusom.Nem tippeket szeretnék,hogy hogyan kellene kinéznem.AZt szeretném megtudni,hogy hogyan is találjak erre a stílusra rá..el nem tudom képzelni kívülről magam,hogy mi áll jól nekem és mi nem.Nem másnak akarok kívülről megfelelni,hanem magamnak.És ez most nagyon fontos lenne,főleg,hogy jövőre középiskolába megyek..
2009. nov. 7. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen döntsd el, hogy az adott holmi tetszik-e, vagy nem. Azt írod, hogy magadnak akarsz megfelelni, nem másnak (a te korosztályodban nagyon kevesen gondolkodnak így). Akkor ne törődj azzal, hogy mi áll jól, és mi nem. Előbb-utóbb kitapasztalod. Egyéni stílusod csak akkor lehet, ha MERSZ olyan ruhákban járni, ami tetszik.
2009. nov. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
A leglényegesebb, a zene... ez alapján tudsz elindulni valamerre. Ha ez megvan, jöhetnek az ehhez a stílushoz tartozó ruhák, kiegészítők. Majd nézz utána, hogy hol vannak ilyen bulik, illetve milyen egyéb dolgok tartoznak ehhez a stílushoz, gondolok itt a sportokra, életstílusra, táncra, közösségi klubokra. Később, ha már érzed a stílust, ez alapján berendezed a szobádat is.
2009. nov. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1.válaszoló:köszönöm ezt a hasznos választ,azt hiszem ezek után így fogok élni!Igen,a külsőmmel nem akarok senkinek megfelelni,csak magamnak.De a belsőmmel mindig próbáltam olyan lenni,mint amit elvárnak..szóval nekem a külsőm és a belsőm külön utakat járnak..:)

2.válaszoló:köszönöm szépen a válaszodat,ez is hasznosnak tűnt:)

2009. nov. 7. 21:17
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem zenén múlik! Most ha én szeretem mondjuk a klasszikusakat nem fogok kis estélyibe meg mittom én milyen konzervatív ruhába járni! De nem tudom, csak én vagyok úgy, hogy én a punktól a klasszikusig mindent szeretek? Na ha a zenén múlna az öltözködési stílusom elég hülyén néznék ki!

Sokkal egyszerűbb, ha neten keresgélsz ruhákat és ami tetszik, akkor egy ahhoz hasonló ruhát veszel magadnak. Én is pl. most jöttem rá az én saját egyedi stílusomra amire az anyám mutatott rá!

Régen még 5.-6-ig minden színt mindennel felvettem szóval néha úgy néztem ki mint egy papagáj, de ugye ahogy nőttem egyre jobban másoknak akartam megfelelni ez így volt kb. júliusig. Akkor rátaláltam a 80' as évek divatjára meg a boho-lookra meg ilyenekre. És már úgy öltözködök ahogy nekem tetszik kicsit hippis kicsit boho kicsit 80' évek..

Szóval nem a zenétől függ. Pl. attól még, hogy szereted a Kárpátiát nem kell lenyiratnod a fejed tar kopaszra és nem kell minden ruhadarabodra felvarrni a nagy magyarországot stb..

2009. nov. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
próbálj ki rengeteg dolgot és döntsd el hogy melyik jön be neked, akár ruha, zene, szabadidő, bármi, a te ízlésednek megfelelően válassz, de egy divatirányzat szerint, bár ha neked az jön be, akkor hajrá
2009. nov. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon jól feltett kérdés! A stílus tényleg olyasmi, amivel nem másnak akarsz megfelelni, hanem magadnak. Ahhoz, hogy rátalálj erre, elég figyelned azt, hogy mit szeretsz. Ismerd meg, mi neked a fontos, mi az ami tetszik, hogyan vélekedsz dolgokról... önismeret.


Mivel fiatal vagy, számtalan kreatív dolog jut majd az eszedbe, ez nagyon jó! :) Arra viszont vigyázz, hogy a stílus is változhat, ahogy te fejlődsz. Engedd meg magadnak, hogy most ezt szeresd, és tekintsd a sajátodnak, de mindamellett idővel ez még változhat. Nem kötelező megmaradni ugyanannál és belekövülni.:)


Sok sikert!

2009. nov. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Ami a belsődet illeti, ha abban meg akarsz felelni másnak akkor külsőleg is ez lesz a sorsod.

Tudod az úgymond saját stílushoz nem csak a külső, de a belső is fontos. Tudnod kell kivagy ahhoz, hogy tudd mi kell neked. Ha mindig mások mondják meg, soha nem leszel önmagad, csak egy beöltöztetett baba, akit dróton rángatnak.

Persze hiába mondja valaki, hogy nem érdekli mások véleménye, ez nem egészen így működik. Mindannyian hiúak vagyunk valamilyen szinten, és szeretünk jól kinézni, tetszeni azoknak, akik nekünk tetszenek. Csak arra kell vigyázni, hogy ne kerüljön ez előtérbe.

És hogy ki az, akinek adunk a véleményére. Meg kell tanulni le--arni bizonyos embereket a véleményükkel együtt.

Ami a zenét illeti, nagyon sokat számít egy ember életvitelében, hogy milyen típusú zenét is hallgat. Ugyanis a daloknak üzenete van, ami stílusonként (sőt előadónként is) változik. Ha figyelmen kívül hagyjuk a divatmajmokat, akkor az ember általában azért hallgat egy zenestílust (vagy többet), mert megfogta őt annak üzenete, kicsit meglátta benne önmagát.

Ha az életvitelét befolyásolja, nyilván hatással van az öltözködésére is. Például én még nem láttam rózsaszín pólós rockert sétálni az utcán csak úgy. :-D

Amúgy annyira nem kell siettetni ezt a dolgot. Idővel változol te is, a személyiséged is, és ezekkel együtt a stílusod. Persze valahol el kell kezdeni.

A ruhákra kitérve, így elsőre én is azt tudom javasolni, hogy olyat vegyél fel, amiben testileg, lelkileg egyaránt jól érzed magad.

Végezetül egy záró gondolat:

Egyszer hallottam egy olyan elméletet, hogy az az igazán jó ruha, ami csak kiegészíti az embert, hogy őt lássák meg, ne azt, ami rajta van.


Jó utat kívánok önmagad megismeréséhez! :-)

2010. ápr. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nagyon igaza van az előző hozzászólónak!:)Az út szerintem is önmagunk megismerésén keresztül vezet.Az nagyon jó, ha nem másoknak, hanem magadnak akarsz megfelelni. Nem könnyű, ezt tanulni kell. Ha figyelsz magadra érezni fogod mi jó neked, miben érzed jól magad - legyen az öltözködés, zene, beszélgetés, munka, tanulás, bármi - rátalálsz a saját stílusodra. Jó utat!:)
2010. ápr. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!